Już w czasach starożytnych, śliwki uznawane były za synonim dobrobytu oraz bogactwa. W Polsce uprawiane są od wielu lat, a plantacje tych owoców znaleźć można w całym kraju. Śliwka jest nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Pasuje zarówno do dań słodkich, jak i wytrawnych. Duet idealny tworzy także z czekoladą.

Wawel Śliwka w czekoladzie kuferekPolska tradycja

Śliwka obecna jest w polskiej świadomości i kulturze od wielu pokoleń. Jej plantacje  znajdują się na terenie całego kraju i to z Polski pochodzą najsmaczniejsze odmiany tego owocu. To właśnie u nas uprawiane są popularne węgierki, renklody, mirabelki. Śliwki towarzyszą Polakom na co dzień i od święta – są najpyszniejszym jesiennym owocem, a także dodatkiem do wielu wykwintnych dań i deserów. To właśnie one nadają wyborny smak faszerowanym mięsom, bigosom i ciastom, a powidła śliwkowe to idealna propozycja na zdrowe śniadanie. Śliwka dostępna jest także w wersji dla miłośników słodyczy – oblana pyszną, deserową czekoladą Wawel.

Wawel świąteczna Śliwka w czekoladzieIdealne połączenie

Śliwka w połączeniu z wysokiej jakości czekoladą, w szczególności taką, która zawiera minimum 43% kakao, jest doskonałą dawką dobrej energii. To właśnie w czekoladzie znajdziemy całą gamę witamin – B2, B3, B6, B12, A i E. Co więcej, taka przekąska z pewnością poprawi nam humor w środku deszczowego dnia. Wszystko to za sprawą wspomnianych witamin z grupy B, które wpływają kojąco na nasz układ nerwowy i serotoniny, która wytwarza się w naszym organizmie w trakcie jedzenia czekolady. Jednak to nie wszystko – w śliwce znajdują się także składniki mineralne, takie jak: potas, żelazo, magnez i wapń.

Śliwka nie tylko na święta!

Śliwka w czekoladzie to tradycyjny polski przysmak. Dlatego połączenie smaku czekolady deserowej oraz śliwki to jeden z najbardziej znanych duetów w ofercie Wawel. Wśród świątecznych propozycji kandyzowaną  śliwkę w czekoladzie znaleźć można w dwóch wyjątkowych odsłonach: w ozdobnym przestrzennym kartoniku i metalowej puszce. W świątecznym asortymencie dostępna jest  także Czekolada Piernikowa ze Śliwką.Propozycje w sam raz na słodki upominek.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF