Piknik, jako forma wypoczynku i spożywania posiłku na świeżym powietrzu jest najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych. Moda ta doszła również do Polski. Coraz więcej par i rodzin z dziećmi wyjeżdża za miasto na łono natury lub udaje się do parku z kocem w kratę, koszem pyszności i piłką do grania. Planując taki jednodniowy wypad zastanawiamy się, co powinniśmy zabrać ze sobą. Poniżej przedstawimy wam piknikowy niezbędnik.

Fot. Verbena_1Ekwipunek, który musimy zapakować uzależniony jest między innymi od miejsca, gdzie zorganizujemy piknik, ilości osób i czasu, jaki zamierzamy spędzić na wspólnym celebrowaniu wolnej chwili i smakowaniu wcześniej przygotowanego jedzenia.

Niezbędne akcesoria

Podstawową rzeczą, którą należy ze sobą zabrać na piknik jest koc, który powinien zmieścić wszystkich uczestników wraz z całym bagażem. W sklepach dostępne są specjalne maty piknikowe, podszyte materiałem termoizolacyjnym. Jeżeli wybieramy standardowy koc niech będzie on trochę grubszy i miły w dotyku. Zachęci nas to do dłuższego biesiadowania i rozkoszowania się wypoczynkiem. Dla jeszcze większej wygody i pełnego relaksu można zabrać ze sobą poduszki. Kosz, torba izolacyjna czy lodówka turystyczna? – odpowiedź zależy od tego czym i jak daleko jedziemy. Wybierając się na piknik samochodem możemy zabrać zarówno kosz, jak i lodówkę turystyczną. Dzięki temu wszystko zostanie starannie zapakowane i zapewnimy naszym produktom spożywczym odpowiednie warunki transportu oraz przechowania, aby po dotarciu do celu nadały się do zjedzenia. Nie zapominajmy o talerzach, kubkach i sztućcach, w tym o ostrym nożu, który przyda nam się np. podczas krojenia chleba. Jadąc na piknik pamiętajmy o zabraniu apteczki z zestawem opatrunków, wodą utlenioną, sprayem na komary, a także mokrymi chusteczkami oraz kremami z filtrem przeciwsłonecznym.

Produkty spożywcze

W doborze odpowiednich produktów, musimy kierować się ilością osób i ich preferencjami żywieniowymi. Dobrze jest przygotować sobie wcześniej gotowe posiłki, które starannie zapakujemy i zadbamy, by zachowały swoją świeżość na dłużej. Oczywiście stawiamy na zdrowie. Dlatego do przygotowania dań wybieramy składniki, obfitujące w walory odżywcze i witaminy. Planując całodniowy wypad dobrze jest zadbać o obiad. Oczywiście pomysłów jest nieskończenie wiele, m.in. pieczona pierś kurczaka z warzywami zawijana w ciasto naleśnikowe, zupa chłodnik czy tarta na słono lub słodko. Na pikniku nie może zabraknąć przegryzek: świeżych owoców, warzyw i sałatek. Wielbiciele słodkości i wyjątkowych smaków nie mogą zapomnieć o zabraniu żelek marki Verbena, które są doskonałą formą przekąski i zawierają witaminę C. Pamiętajmy także o napojach. Najlepsza oczywiście jest woda – powinniśmy pić jej duże ilości, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej, której podczas takiego wyjazdu z pewnością nie zabraknie.

Z tak zapakowanym koszem piknikowym wypoczynek na łonie natury musi się udać. Pamiętajmy jednak, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i musimy dbać o jego czystość. Dlatego po zakończonym biesiadowaniu wszystkie odpady należy posprzątać i zabrać ze sobą.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF