Dobrej jakości sardynki, oprócz bogactwa składników odżywczych, kryją w sobie tajemnicę, odnoszącą się do sposobu ich połowu, wytwarzania oraz podania. Sekretem tym,  z miłośnikami ryb w naszym kraju, zapragnęła podzielić się firma King Oscar. Producent żywności pochodzącej z morza wprowadził bowiem na polski rynek Sardynki z bryslinga w oliwie z oliwek, które ze względu na niepowtarzalny smak i właściwości prozdrowotne zyskały uznanie wśród konsumentów na całym świecie.

 

Królewska jakość

Historia sardynek marki King Oscar sięga 1902 roku. Panujący wówczas w Norwegii i Szwecji, król Oscar II udzielił specjalnego pozwolenia na umieszczenie swojego wizerunku na unikatowych norweskich sardynkach. Ponad 100 letnia tradycja, związana ze sposobem wytwarzania, wpłynęła na jakość produktu, stanowiącego w tej chwili bestseller w ofercie eksportowej firmy. Wyjątkowość przysmaku marki King Oscar polega na wyborze gatunku ryb do produkcji sardynek, a mianowicie bryslingów, które słyną z niewielkich rozmiarów i delikatnego mięsa. Nie bez znaczenia jest również połów, który odbywa się metodą przyjazną dla środowiska. Bryslingi wydobywane są w stanie dzikim, w czystych norweskich fiordach i Morzu Północnym, po uzyskaniu pełnej długości od 9 do 13, 5 cm. Następnie sardynki wędzone są w dymie z drewna dla uzyskania delikatnego smaku, utrwalenia oraz uszlachetnienia mięsa. Taki sposób konserwacji sprawia, iż nadają się one do spożycia prosto z puszki bez dodatkowej obróbki kulinarnej. Dodatkowo, świadectwo koszerności świadczy o wysokim standardzie i czystości produktu..

Sardynki i oliwa z oliwek- para idealna

Dieta śródziemnomorska wpływa korzystnie na zdrowie, urodę oraz samopoczucie. Jej integralnymi komponentami są ryby oraz oliwki. Firma King Oscar połączyła zatem najlepszej jakości sardynki z bryslinga wraz z oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. Wynikiem takiego zestawienia jest 106 g puszka Sardynek z bryslinga w oliwie z oliwek, której zawartość stanowi źródło cennych składników odżywczych.  Na 16 gramów tłuszczu, wchodzącego w skład 100 gramów produktu, 3 gramy stanowią niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – Omega 3, które pomagają zwalczyć stany zapalne, obniżają ryzyko ataku serca oraz chronią przed cukrzycą. W 100 gramach Sardynek z bryslinga marki King Oscar znajdziemy również 16 gramów kompletnego i łatwo przyswajalnego białka. Co więcej, sardynki zawierają cenne witaminy i mikroelementy, takie jak witamina B 12, witamina D oraz wapń, żelazo, fosfor i potas. Na szczególną uwagę zasługują  właściwości zdrowotne oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, czyli tzw. Oliwy Extra Virgin, którą dodano do bryslingów marki King Oscar. Jest ona bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas oleinowy, odpowiedzialny za obniżenie złego cholesterolu LDL poprzez pobudzenie wątroby do produkcji dobrego cholesterolu HDL. Wśród mieszkańców basenu Morza Śródziemnego, dla których oliwa z oliwek jest nieodłącznym składnikiem diety, obserwuje się niższą skłonność do zapadania na choroby cywilizacyjne.  Oliwa z naturalny przeciwutleniacz witaminę E, która zwalcza wolne rodniki oraz wzmacnia system immunologiczny.

 

„Jak sardynki w puszce” … znane wszystkim przysłowie o pejoratywnym znaczeniu, nabiera pozytywnej wymowy, jeśli mamy na myśli sardynki z bryslinga w oliwie z oliwek marki King Oscar. Produkt dostępny jest w 106 g opakowaniach, w których znajduje się 16-22 sardynek ułożonych ręcznie w podwójnej warstwie. Ryby z dodatkiem oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia podane na kanapce, w sałatce, w makaronie, bądź zjedzone prosto z puszki, odkryją przed nami smak i zapach, których nie sposób zapomnieć.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF