Hummusy, produkty sojowe oraz masło orzechowe marki Sante otrzymały prestiżowy znak jakości VEGE dla wegetarian i wegan. To certyfikat nadawany przez magazyn Vege oraz Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Dzięki niemu wegetarianie i weganie mogą być pewni, że  kupowane przez nich produkty są w 100% roślinne.

logo_santeFundacja Viva! 

Firma Sante nie od dziś jest marką chętnie wybieraną przez wegetarian i wegan. Potwierdza to tegoroczne przyznanie znaku jakości VEGE dla wegetarian i wegan przez Fundację Viva! Fundacja ta od 2011 roku nadaje ten znak jakości firmom, które mają w swojej ofercie produkty przyjazne osobom na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Podobne wyróżnienia stosuje się w wielu krajach Europy Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie takie osoby są doceniane jako konsumenci o szczególnych wymaganiach jakościowych.

W tegorocznym zestawieniu, przygotowanym przez Fundację Viva! wyróżnionych zostało 14 produktów Sante: Hummus z Suszonymi Pomidorami, Hummus Klasyczny, Hummus z Oliwkami, Mielonka Sojowa, Paprykarz Warzywny, Pasta Warzywna Meksykańska, Pasta Warzywna Tatarska, Pasztet Sojowy Klasyczny, Pasztet Sojowy z Koperkiem, Pasztet Sojowy z Papryką, Pasztet Sojowy z Pomidorami, Masło Orzechowe, Masło Orzechowe z Kawałkami Orzechów oraz Kotlety Sojowe a’la Schabowe. W kolejnych latach firma postara się o to, by znakiem tym uhonorowano jeszcze więcej produktów z portfolio.

Wyróżnienie tym znakiem jest wyjątkowym wyróżnieniem dla produktów marki Sante. Jest on nadawany bezpłatnie i nie ma możliwości wykupienia go. W celu przyznania znaku obowiązkowa jest ścisła weryfikacja specjalistów. Analizie podlega zarówno skład produktu, jak i proces produkcji danego artykułu spożywczego.

grafikaWegetarianie i weganie w Polsce

Szacuje się, że w Polsce jest nawet pół miliona wegetarian i wegan, a to nie jest znikoma liczba. Odżywiających się w sposób świadomy konsumentów z roku na rok przybywa, a idzie to w parze ze zwiększaniem się ich potrzeb. Niebywałym komfortem jest dla nich dostęp do produktów, w których na pewno nie znajdziemy składników pochodzenia zwierzęcego. Dlaczego umieszczenie znaku V na produktach jest tak istotne? Bez wnikliwego czytania składu można bowiem obdarzyć zaufaniem wszystkie artykuły spożywcze, które zostały nim opatrzone. Są w pełni pozbawione składników odzwierzęcych, dlatego szczególnie alergicy, weganie i wegetarianie mogą po nie – jak po nic innego – sięgnąć bez zastanowienia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF