Firma Samsung wykorzystując wiedzę i doświadczenie najlepszych szefów kuchni z całego świat opracowała Chef Collection – nową linię urządzeń kuchennych klasy premium. Innowacyjne produkty wprowadzają profesjonalną funkcjonalność i doskonałe wzornictwo do europejskich domów.

a01_w_2_fNowa kolekcja urządzeń AGD została zaprojektowana we współpracy z Samsung Club des Chefs —globalną inicjatywą kulinarną, w skład której wchodzą wyróżnieni przez przewodnik Michelin szefowie kuchni. Znaleźli się wśród nich m. in. Michel Troisgros, Elena Arzak i Davide Oldani. Byli oni źródłem inspiracji, doświadczeń i wiedzy, w oparciu o które inżynierowie Samsung opracowali innowacyjne rozwiązania kuchenne – Chef Collection. W skład europejskiej edycji tej najnowszej linii urządzeń wchodzą:

  • lodówka Kitchen Fit, która gwarantuje doskonałą świeżość przechowywanych w niej produktów, dzięki funkcji Precise Chef CoolingTM
  • piekarnik Gourmet Vapour Technology™ z intuicyjnym kolorowym ekranem dotykowym LCD i możliwością sterowania przez Wi‑Fi
  • Płyta indukcyjna ze stylowym wyświetlaczem płomieni Virtual Flame Technology™ wizualizującym poziom ciepła i ułatwiającym precyzyjne ustawienie temperatury
  • zmywarka Samsung WaterWallTM, myjąca naczynia za pomocą potężnej ściany wody, która dociera we wszystkie zakamarki urządzenia.

Precyzja godna szefa kuchni

Wykończenie tylnej ścianki lodówki w stali nierdzewnej gwarantuje, że składniki potraw przechowywanych w lodówce będą odpowiednio schłodzone i świeże. Z kolei Chef Pan to brytfanna ze stali nierdzewnej, której można używać nie tylko podczas marynowania i przechowywania potrawy, ale także podczas samego gotowania gdyż pasuje do prowadnic piekarnika — tak, jak w profesjonalnej kuchni. Brytfannę można myć w zmywarce, co dodatkowo podnosi wygodę jej używania.

p01_04_wWięcej przestrzeni – efektywniejsze wykorzystanie

Dzięki innowacyjnej technologii Space Max lodówka RB8900 Kitchen Fit oferuje o 30% więcej przestrzeni niż tradycyjne lodówki, dzięki zastosowaniu ścianki o minimalnej grubości. Lodówka RB8900 w klasie energetycznej A+++ to racjonalny wybór zarówno pod względem estetycznym, jak i ekonomicznym.

Harmonijne wzornictwo lodówek

Design lodówki RB8900 Kitchen Fit Chef Collection może doskonale komponować się z wnętrzem każdej wyrafinowanej, europejskiej kuchni. Warto też zwrócić uwagę na uchwyt lodówki – jest podświetlany na niebiesko, co dodatkowo podkreśla eleganckie wzornictwo urządzenia.

Naturalny aromat i konsystencja

W piekarniku Chef Collection zastosowano Gourmet Vapour Technology™, która pozwala precyzyjniej kontrolować wilgotność i temperaturę. Gwarantuje to pożądaną konsystencję i aromat pieczonych potraw. Podgrzana do ponad 100°C para tworzy mikroskopijnie cienką mgiełkę, która jest szybko i równomiernie rozprowadzana po wszystkich zakamarkach piekarnika przez wentylator konwekcyjny. Powstała w ten sposób cienka osłona skutecznie utrzymuje wilgoć w potrawie, której obróbka cieplna odbywa się w stabilnej temperaturze.

Przygotowanie dań ułatwia także kolorowy dotykowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 4,6 cala. Intuicyjny interfejs użytkownika z ikonami przypomina rozwiązania stosowane w smartfonach. Za jego pomocą można wybrać tryb gotowania i regulować temperaturę. Włączony ekran wyświetla Często używany tryb piekarnika. Pracą i funkcjami piekarnika można sterować przez sieć Wi-Fi za pomocą urządzenia mobilnego. Korzystając ze specjalnej aplikacji użytkownik może czuwać nad procesem przygotowywania potrawy oraz regulować czas i temperaturę. Po zakończeniu podgrzewania lub gotowania piekarnik wysyła do urządzenia mobilnego stosowne powiadomienie.

p04_02_wPiękne i funkcjonalne wzornictwo – łatwiejsze gotowanie i dbanie o urządzenie

W indukcyjnej płycie Chef Collection zastosowano innowacyjne rozwiązanie – Virtual Flame Technology™. Wbudowane diody imitują płomień, wizualizując w ten sposób aktywne strefy gotowania. 16 poziomów intensywności pozwala precyzyjnie dobrać temperaturę. Odłączane magnetyczne pokrętło ułatwia nie tylko regulację temperatury, ale także czyszczenie powierzchni płyty indukcyjnej.

Płyta o szerokości 80 cm pozwala maksymalnie wykorzystać blat roboczy w kuchni. Ma ona również szerszą aktywną strefę, w której można ustawić jednocześnie kilka garnków i patelni o różnych kształtach i rozmiarach (Flex Zone).

Innowacja w zmywaniu naczyń

Przy serwowaniu posiłków, nieskazitelnie czyste naczynia bez zacieków są równie ważne, jak same potrawy. Niestety rezultaty zmywania w konwencjonalnych zmywarkach często pozostawiają wiele do życzenia. W zmywarce Chef Collection marki Samsung zastosował technologię WaterWall™, która jest pierwszym od dekad prawdziwie rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie zmywarek.

Podłużny mechanizm przesuwa się wzdłuż podstawy zmywarki, spłukując naczynia wodą, natomiast pionowe dysze spryskują poszczególne naczynia z odpowiednią siłą i zasięgiem gwarantującym skuteczność mycia. W przeciwieństwie do tradycyjnych obrotowych spryskiwaczy, mechanizm WaterWall™ zapewnia dotarcie do wszystkich czterech rogów zmywarki, co gwarantuje nieskazitelną czystość naczyń.

Towarzyszące technologii WaterWallTM rozwiązanie Zone BoosterTM umożliwia intensywne usuwanie szczególnie opornych zabrudzeń za pomocą strumienia wody o ciśnieniu o 15% wyższym od standardowego. W tym samym czasie w innej części zmywarki porcelana i szkło są myte w zwykłym trybie.

Urządzenia z kolekcji Chef Collection będą dostępne we wszystkich punktach sprzedaży Samsung od marca 2015 r.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF