W gamie produktów marki własnej Kaufland – K-Classicznajduje się szeroki wybór produktów rybnych z certyfikatem MSC. W najnowszej ofercie sieci, klienci Kaufland znajdą również informacje o niebieskim certyfikacie MSC oraz o polityce firmy w zakresie ochrony ryb i owoców morza.

MSC_LOGO_poziom_dużeKaufland od wielu lat aktywnie włącza się w Program Certyfikacji MSC, którego celem jest ochrona zasobów morskich dla nas i przyszłych pokoleń. Sieć nieustannie rozszerza swoją ofertę w zakresie produktów certyfikowanych MSC oraz popiera zasady zrównoważonego rybołówstwa. Jednym z ważnych aspektów polityki zrównoważonego rybołówstwaKauflandjest pierwszeństwo zakupu ryb i produktów rybnych certyfikowanych. Kaufland deklaruje również, że w swojej ofercie nie będzie miał gatunków ryb pochodzących z grupy zagrożonych gatunków.

Najnowsza oferta sieci, obowiązująca do 17 do 23 września, wyjaśnia klientom, czym jest niebieski certyfikat MSC i które produkty rybne K-Classic posiadają certyfikat MSC na opakowaniu. Certyfikat MSC gwarantuje, że pochodzą one ze zrównoważonych połowów, aryba pochodzi ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk. Zrównoważony połów, to taki, który nie zagraża ekosystemowi morskiemu – nie ma negatywnego wpływu na żywe zasoby morskie, nie wpływa negatywnie na środowisko oraz nie poławia gatunków zagrożonych wyginięciem.

„Od początku działalności MSC prowadzi działania edukujące konsumentów w zakresie zrównoważonego rybołówstwa i znaczenia niebieskiego certyfikatu MSC – mówi Anna Debicka, szefowa MSC w Polsce. Dlatego niezwykle cieszy nas fakt, że Kaufland nas w tym wspiera. – podkreśla Dębicka.”

Informacje pochodzą ze strony internetowej www.kaufland.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF