Róża znana już w starożytnym Egipcie – była największą ozdobą słynnych ogrodów Babilonu. W starożytnej Grecji uprawiano ją powszechnie, zyskała wtedy zaszczytne miano królowej kwiatów. W starożytnym Rzymie róży nadano cechy wyjątkowe, bowiem jej kwiaty traktowano niczym świętość. Stanowiły wyraz szczególnej czci i celebracji: składano je na grobach zmarłych, jak również jako ofiarę dla licznych bóstw.

BIOFLUID-Piramidka-Biofix-CZARNA-z-PLATKAMI-ROZY-40-gObecnie, róża, poza walorami estetycznymi, znana jest głównie ze swoich dobroczynnych właściwości, nie tylko kosmetycznych. Naturalny olejek różany to jeden z najcenniejszych naturalnych olejków, który rozsławiony został głównie poprzez Arabów. Różany aromat stosowany jest przy problemach z sercem, nerwicy oraz lekkiej depresji.

Czarna herbata jest najbardziej znaną ze wszystkich herbat. Poddawana jest procesowi pełnej fermentacji. W zależności od regionu, w jakim jest produkowana, poddaje się ją różnym metodom obróbki. Podstawowe etapy to: więdnięcie, zwijanie, fermentowanie i suszenie. Herbata bogata jest też w bioflawonoidy – silne przeciwutleniacze, które chronią organizm przed działaniem wolnych rodników, kofeinę (teinę) – która budzi nas do życia oraz fluor – skuteczny w walce z próchnicą. Dodatek płatków róży wzbogaca smak i aromat herbaty.

BiFix piramidki smaku Czarna z płatkami róży to klasyka podana z nutką elegancji. Liście herbaty bogate są w witaminy A, B1, C, E, K oraz wartościowe minerały m.in. żelazo, potas, fluor, magnez oraz cynk.  Wystarczy zaledwie kilka łyków herbaty Bifix z dodatkiem róży, by poczuć się lepiej, odprężyć i poprawić nastrój.

Sposób parzenia: Torebkę herbaty umieścić w filiżance, zalać wrzątkiem, parzyć 3-5 minut.

Bi fix Piramidki smaku Czarna z płatkami róży Herbata ekspresowa

Składniki: herbata czarna, aromat, płatki róży.

Opakowanie: 20 x 2 g

Cena – ok. 7 zł

www.bifix.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF