Najczęstszym noworocznym postanowieniem jest pozbycie się zbędnych kilogramów. Zamiast stawiania sobie nierzeczywistych celów, takich jak rygorystyczne diety i głodówki, rozpocznijmy oczyszczanie organizmu sposobami domowymi – zdrowym odżywieniem i aktywnością fizyczną. Nie zapominajmy przy tym o najważniejszym: o piciu wody!

 

image006Podczas oczyszczania organizmu pozbywamy się z ustroju wielu szkodliwych substancji. By były one przefiltrowane przez nerki oraz wydalone z organizmu, muszą zostać tam przetransportowane przez wodę. Inaczej, wszystkie te toksyny zostają w organizmie i zatruwają organizm. Woda to najlepszy sposób na detoks organizmu, ponieważ wspaniale oczyszcza system jak  i skórę.

 

Woda wysoko zmineralizowana, jak gruzińska Borjomi, dzięki unikalnej kompozycji minerałów skutecznie oczyszcza organizm. Dzięki wysokiej zawartości wodorowęglanu sodu, który wchodzi w skład Borjomi, picie tej wody może znormalizować poziom pH oraz stworzyć optymalne warunki dla procesów przemiany materii w organizmie. Dodatkowo ta unikalna kompozycja minerałów podnosi odporność organizmu, wspomaga przemianę materii oraz jest doskonałą metodą walki z kacem.

 

 

By odchudzanie było jak najbardziej efektywne ważna jest wzmożona aktywność fizyczna. Aby uniknąć poważnych zaburzeń i powikłań spowodowanych zwiększonym wysiłkiem należy pamiętać o regularnym piciu wody. „W przypadku gdy wzrasta aktywność fizyczna wydalanie wody w postaci potu wybitnie zwiększa się. Tej sytuacji towarzyszą znaczne straty elektrolitów, zwłaszcza jonów sodowych i chlorkowych (to one warunkują słony smak potu). Z tego względu przy zwiększonym wysiłku zaleca się wypijanie wody o bogatym smaku takiej jak Borjomi” mówi ekspert ds. żywienia prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF