Początek jesieni to idealny moment, by rozkoszować się smakiem dojrzałych w słońcu winogron i rodzynek. Suszone, słodko-kwaskowe owoce są nie tylko uniwersalnym dodatkiem do ciast i deserów. Po rodzynki warto sięgać również w ciągu dnia – to znakomity pomysł na zdrową przekąskę.

6Historia promiennego owocu

O walorach smakowych i zdrowotnych suszonych winogron jako pierwsi przekonali się Egipcjanie, a tradycja jedzenia rodzynek sięga wielu wieków wstecz. Ponad tysiąc lat temu, na szlakach podróżnych między Europą a Azją, mieszkańcy naszego kontynentu poznali smak tych wyjątkowych bakalii. Ich wyraziste, niepowtarzalne nuty szybko podbiły serca i żołądki Europejczyków. Od tego momentu rodzynki zaczęły gościć na naszych stołach, będąc początkowo luksusowym przysmakiem na królewskich dworach i wśród szlachty. Z czasem bakalie zaczęły pojawiać się w wielu domach, przede wszystkim jako dodatek do ciast.

Słodko i wytrawnie

Chociaż rodzynki kojarzą się głównie z aromatycznymi sernikami czy babką drożdżową, to ich wyjątkowy smak może wzbogacić również inne desery, np. puddingi, racuchy, budynie czy lody. Ze względu na kwaskowe nuty, rodzynki świetnie pasują do sałatek, np. z ananasem, marchewką i kukurydzą oraz do przygotowania dań mięsnych. Kurczak w towarzystwie Rodzynek królewskich Siesta czy kaczka nadziewana jabłkami i suszonymi owocami, to pomysł na oryginalną, niebanalną potrawę. Rodzynki są też niezbędnym składnikiem pysznego, domowego musli.

Małe skarby dla zdrowia

Rodzynki to nie tylko pyszny owoc, który z przyjemnością dodajemy do wielu potraw. Ich ogromną zaletą są również liczne właściwości zdrowotne. Ze względu na obecność fruktozy, wystarczy garstka rodzynek dodana np. do jogurtu, by dostarczyć organizmowi niezbędnych składników. A tych rodzynki mają naprawdę sporo! Wystarczy wymienić niektóre z nich, np. potas, magnez, błonnik, witaminy B, C, K i E, a także rzadko spotykany w bakaliach bor (poprawia koncentrację!). Dzięki wysokiej wartości energetycznej, suszone winogrona pomogą dobrze rozpocząć dzień, dodadzą energii przed i po treningu, a także zwiększą skupienie oraz efektywność podczas pracy czy zajęć na uczelni. Rodzynki Siesta są smaczne, zdrowe, idealne do plecaka czy torebki. Wygodne opakowania z zamykanym paskiem wielokrotnego użytku dają możliwość delektowania się rodzynkami o każdej porze – i to nie tylko jesienią!

Produkty:

Rodzynki Królewskie Siesta, 100 g, cena: ok., 2,40 zł
Rodzynki Sułtanki Siesta, 100 g, cena: ok. 2,00 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF