Tuńczyk to prawdziwa gwiazda wśród ryb. Popularność zawdzięcza charakterystycznemu smakowi oraz praktycznemu zastosowaniu w kuchni. Tuńczyk słynie również z doskonałych wartości odżywczych. Wszystkim fanom tego specjału, Firma King Oscar dedykuje wyjątkowy przysmak w swojej ofercie. Smaczny, aromatyczny i zdrowy Tuńczyk w kawałkach w czystym oleju słonecznikowym, dostępny w 185 g opakowaniu to zachęta do realizacji ciekawych przepisów i świadomego sposobu odżywiania się.

 

King Oscar, jako nowoczesne przedsiębiorstwo wyznaje zasady wspólnej odpowiedzialności za ekosystem. Zrównoważona gospodarka rybacka oraz przestrzeganie rygorystycznych norm przemysłowych mają kluczowe znaczenie w przypadku połowów tuńczyków. W trakcie ich trwania na niebezpieczeństwo narażone są bowiem delfiny, dla których tuńczyki stanowią ulubiony przysmak. Zgodnie z najlepszymi, przyjaznymi dla delfinów praktykami odbywa się natomiast wydobycie tuńczyków, które znajdują się w produktach sygnowanych marką King Oscar.

 

 

Tuńczyk – rybka z charakterem

 

Torpedowate ciało, ostro zakończone głową z księżycowo wcięto płetwą. Tak prezentuje się tuńczyk-ryba drapieżna z rodziny makrelowatych, najczęściej spotykana w tropikalnych akwenach Atlantyku i Pacyfiku.  Plemię obejmuje kilkanaście gatunków od małego bonito po giganta – tuńczyka błękitnego.  Do produkcji propozycji marki King Oscar wykorzystano najlepszej jakości tuńczyka żółtopłetwego, którego połowy dokonywane są w stanie dzikim, w wodach otaczających Ekwador, Tajlandię i odległą wyspę Mauritius. Kawałki mięsa tuńczyka o niezwykle zwartej konsystencji, zanurzono w najlepszej jakości, czystym oleju słonecznikowym. Takie zestawienie składników zapewni ciekawe doznania smakowe oraz ogromne spectrum możliwości kulinarnych. Sałatki, pizza, faszerowane ziemniaki, kanapki, makarony, zapiekanki, pasty rybne-wiele można wymieniać pysznych potraw, do powstania których z pewnością zainspiruje Tuńczyk w oleju słonecznikowym marki King Oscar. Warto zwrócić uwagę, iż opakowanie produktu wyposażone zostało w kluczyk ułatwiający otwieranie.  Usprawni to pracę w kuchni oraz umożliwi spożycie pysznej ryby wszędzie tam, gdzie najdzie nas ochota.

 

Tuńczyk – zdrowy z natury

 

Nasze zdrowie zależy w dużej mierze od sposobu odżywiania się. Dlatego ważny jest wybór odpowiednich artykułów spożywczych, z których przygotowujemy posiłki. Firma King Oscar zachęca do wprowadzenia do swojej diety jak największej ilości owoców morza, w tym tuńczyka, będącego skarbnicą cennych składników odżywczych.  Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż właśnie po tą rybę sięgają najczęściej sportowcy. Mięso tuńczyka zawiera bowiem niewiele tłuszczu i stanowi najlepsze źródło kompletnego białka, które powinno być regularnie dostarczane wraz z posiłkiem, zwłaszcza przez osoby dbające o linię. W 100 g porcji Tuńczyka w kawałkach w oleju słonecznikowym marki King Oscar znajdziemy 25 g białka, zawierającego niezbędne aminokwasy i niewielką ilość tłuszczów nasyconych. Ponadto tuńczyk jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3. Ich spożycie może obniżyć ryzyko zaburzeń pamięci i koncentracji oraz chroni organizm w okresie zwiększonego ryzyka na infekcje, zwłaszcza jesienią i zimą. Co więcej mięso tuńczyka obfituje w witaminy B, D, E oraz minerały, takie jak potas i selen. Witaminy B6, B 12 niezbędne do tworzenia czerwonych krwinek istotne są dla funkcjonowania komórek nerwowych. Witamina D poprawia przyswajanie wapnia, zalecana jest głównie w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. Naturalne utleniacze- witamina E oraz selen chronią zaś organizm przed wolnymi rodnikami oraz wspierają system immunologiczny.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF