Szkoła to dla najmłodszych nie tylko okazja do spotkania z ulubionymi kolegami i nauczycielami. To także ciekawe, ale wymagające sporo energii zajęcia. Żeby podołać wszystkim obowiązkom, nasze dziecko powinno codziennie otrzymywać odpowiednią dawkę pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych.

druie_sniadanie_w_szkole_osm_piatnica__2Szkolny plecak skrywa w sobie m.in.: książki, zeszyty, przybory, buty na zmianę oraz najważniejsze – drugie śniadanie. Istotne jest, aby to ostatnie było pełnowartościowym posiłkiem i źródłem energii do pracy umysłowej na lekcjach, jak też na cały aktywny dzień. Dlatego rodzice powinni świadomie wybierać dla swych pociech to, co najlepsze. Tak jak Jogurt Piątuś w trzech smakach: truskawkowym, bananowym i waniliowym – o którym warto pamiętać, komponując menu małego geniusza.

Mały organizm – duże potrzeby

Okres nauki to ważny etap w rozwoju dziecka – zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym. Codziennie musi ono sprostać różnym wymaganiom i uczy się czegoś nowego. By więc dobrze radziło sobie z każdym zadaniem zarówno w szkole, jak i przedszkolu, a także dobrze się rozwijało, musi się zdrowo odżywiać. Odpowiednia dieta zagwarantuje, że nasza pociecha będzie mieć energię na cały aktywny dzień. Musi być ona przede wszystkim bogata w cenne składniki odżywcze, takie jak witaminy, wapń, białko i żywe kultury bakterii. Dlatego idealnym wyborem są dedykowane dzieciom Jogurty Piątuś. Ich podstawowym składnikiem jest wysokiej jakości mleko pasteryzowane, połączone z owocami lub prawdziwą wanilią. Jogurty Piątuś, tak jak wszystkie produkty w ofercie OSM Piątnica, pozbawione są barwników, sztucznych aromatów i syropu glukozowo-fruktozowego. Nie zawierają również mleka w proszku ani zagęstników. Krótki skład gwarantuje, że w tej mlecznej przekąsce znajduje się tylko to, czego potrzebuje nasze dziecko.

Każdy z zawartych w jogurcie składników odżywczych odpowiada za inną sferę rozwoju dziecięcego organizmu. Białko zapewnia podaż wszystkich niezbędnych aminokwasów, a tym samym odpowiedni wzrost i rozwój fizyczny oraz intelektualny każdego dziecka. Witamina A jest istotna dla wzroku i zdrowej skóry, witamina D – wspiera pracę układu odpornościowego, witamina E – usprawnia pracę mózgu, a witaminy z grupy B oraz kwas foliowy są ważne dla prawidłowej pracy układu nerwowego. Te ostatnie odpowiedzialne są także za utrzymanie odpowiedniej ilości czerwonych krwinek we krwi. Jogurt Piątuś zawiera również składniki mineralne, takie jak: fosfor, wapń i potas – równie istotne w rozwoju młodego organizmu. Dodatkowo zawarte w nim żywe kultury bakterii jogurtowych: Streptococcus thermophilus oraz Lactobacillus bulgaricus, zapobiegają rozwojowi niepożądanych mikroorganizmów, wspomagając jednocześnie pracę układu trawiennego.

Smak prawdziwych owoców i wanilii

Oprócz walorów zdrowotnych Piątuś ma także dodatkowy atut w postaci wyjątkowego smaku. Wszystko za sprawą przepysznych, uwielbianych przez dzieci owoców – bananów i truskawek, oraz naturalnej mielonej lasce wanilii. Jest doskonałą alternatywą dla wszelkiego typu słodkich wafelków, batoników i serków homogenizowanych.

OSM Piątnica w ramach promocji produktu uruchomiła dodatkowo dedykowany serwis „Piątuś – przekąska na piątkę z plusem!” pod adresem http://piatus.piatnica.com.pl/. Konsumenci mogą tu znaleźć m.in.: informacje na temat wartości odżywczych, których źródłem jest Piątuś, przepisy na pyszne dania z jego użyciem oraz kolorowanki i plan lekcji dla najmłodszych.

Jogurt Piątuś o smaku truskawkowym, bananowym i waniliowym dostępny jest w opakowaniu o gramaturze 125 g.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych konsumentów, OSM Piątnica stworzyła możliwość wyboru produktów na sklepowej półce i wprowadziła na swoich wyrobach oznakowanie: „Bez GMO ”. Tym samym Spółdzielnia poświadcza, że jej produkty wytwarzane są z mleka od krów karmionych paszami bez genetycznie zmodyfikowanych organizmów. Znak ten widnieje również na Jogurcie Piątuś.

Producent: OSM Piątnica

Gramatura: 125 g

Cena: 1,50 zł/szt.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF