Czas na zdrowe chipsy w szkołach! Firma MPM przedstawia suszarki do żywności wraz z przepisami, które ułatwią przygotowywanie zdrowych posiłków dla dzieci.

dbaj_o_zdrowie_mpm

W ostatnich dniach dyskusja na temat prawidłowego odżywiania dzieci jeszcze przybrała na sile. Wszystko za sprawą produktów, zawierających duże ilości cukrów, tłuszczu i soli, które zniknęły z oferty sklepików szkolnych. Uczniowie nie zakupią już w nich chipsów, napojów gazowanych, czy batoników. Brak łatwego dostępu do tych mniej zdrowych produktów ma pozytywnie odmienić menu uczniów. Natomiast rodziców zainspirować do większego zwracania uwagi na to, co spożywają ich pociechy i przygotowywania domowych posiłków, również takich do zabrania w plecaku. Firma MPM podpowiada, jak przygotować zdrową przekąskę, która jednocześnie pozwoli złagodzić tęsknotę dziecka za ukochanymi chipsami. W suszarkach do żywności, można przygotować zarówno z warzyw, jak i owoców coś do pochrupania, a jednocześnie bogatego w witaminy i minerały.

Chipsy z marchwi na ostro to jeden z pomysłów na wartościowy smakołyk. Umytą marchewkę należy osuszyć a następnie obrać i pokroić w plasterki o grubości 3-4 mm. Pokrojone warzywo umieszczamy w naczyniu i posypujemy ostrą papryką. Przyprawioną marchew układamy na sitach suszarki tak, aby plastry nie stykały się ze sobą. Suszymy ok. 7 godzin, do momentu aż będzie lekko chrupiąca.

 

Przepisów na suszone produkty jest więcej. MPM prezentuje serwis internetowy www.zdrowechipsy.eu, w którym użytkownicy dzielą się również innym propozycjami. Umyte banany obieramy ze skórki a następnie kroimy w plastry o grubości 2-3 mm. Pokrojone banany umieszczamy w naczyniu i skrapiamy sokiem z cytryny, aby nie ciemniały. Owoce układamy na sitach suszarki tak, aby nie stykały się ze sobą. Suszymy ok. 8 godzin do momentu aż będą chrupkie. Gotowe chipsy przekładamy do szczelnego pojemnika.

 

Co istotne, oferta suszarek do żywności MPM składa się kilku różnych urządzeń, które można dopasować do swoich potrzeb. Model MSG-01 jest wyposażony w pięć sit o średnicy 28 cm, a ich wysokość w zależności od wybranych warzyw lub owoców można regulować. Produkt jest składany i nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Osobom, którym zależy na przygotowywaniu większych porcji chipsów sprawdzą się modele MSG-02 oraz MSG-05, których średnica sita to 33 cm, a ich przeźroczystość powoduje, że proces suszenia będzie stale pod kontrolą.

 

Suszarka MSG-01
Cena: 89 zł
Opis:
– szybko i skutecznie suszy: owoce, warzywa, grzyby, kwiaty i zioła
– średnica sita 28 cm
– 5 sit z możliwością regulacji wysokości
Suszarka MSG-02
Cena: 99 zł
Opis:
– szybko i skutecznie suszy: owoce, warzywa, grzyby, kwiaty i zioła
– średnica sita 33 cm
– 3-stopniowa regulacja nadmuchu gorącego powietrza
– 5 przeźroczystych sit z możliwością regulacji wysokości
Suszarka MSG-05
Cena: 120 zł
Opis:
– szybko i skutecznie suszy: owoce, warzywa, grzyby, kwiaty i zioła
– średnica sita 33 cm
– 4 przeźroczyste sita z możliwością regulacji wysokości
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF