Tegoroczny karnawał nie należy do najdłuższych, warto więc jak najintensywniej wykorzystać każdy wolny wieczór i okazję do zabawy. Przepis na udane przyjęcie organizowane w domu to przede wszystkich dobra muzyka, doborowe towarzystwo, niebanalne menu i oprawa naszego spotkania. A na zakończenie szybkie i nieuciążliwe sprzątanie.

2Postaw na lekkość i swobodę!

Karnawał to przede wszystkim taniec i żywiołowa zabawa, dlatego nie planuj skomplikowanych, wielodaniowych posiłków, ale raczej lekkie fantazyjne potrawy. Zamiast siedzieć przy stole, zaproponuj gościom bufet pełen kolorowych sałatek i pysznych finger foods, czyli przekąsek na jeden kęs. Takie małe co nieco, do tego lekkie naczynia jednorazowe i stół gotowy. Na takie okazje Jan Niezbędny proponuje wykonane z papieru, plastiku lub trzciny cukrowej talerze o różnorodnych ciekawych kształtach, wysokiej jakości transparentne sztućce, kubki do napojów, kieliszki, słomki, wykałaczki do koreczków, a nawet obrusy. Lekkie naczynia jednorazowe zapewnią wygodę korzystania i urozmaicą wygląd szwedzkiego stołu, a goście z pewnością docenią twoją pomysłowość.

3Oszczędność czasu i środowiska

Jednorazowe naczynia i akcesoria to niezbędny element każdej spontanicznej i swobodnej imprezy oraz niezastąpiony przyjaciel gospodarzy domu. Dzięki nim nie tylko oszczędzicie mnóstwo czasu na sprzątaniu i zmywaniu, ale także nie zużyjecie cennych zasobów środowiska, czyli energii i wody. Nie będzie też problemu z przykrymi niespodziankami, takimi jak zbity talerz od kompletu czy zalany ulubiony obrus. Jan Niezbędny pomyślał o wszystkim!

4Nie zapomnij o najważniejszym!

Po udanej imprezie, zanim przystąpisz do błyskawicznego doprowadzania domu do porządku, przypomnij sobie o jeszcze jednej ważnej sprawie. Wszystkie jednorazowe naczynia i sztućce nadają się do segregacji i recyklingu. Dlatego pamiętaj, aby oczyścić je z resztek, zebrać do jednego worka i wyrzucić do specjalnie przeznaczonego dla nich pojemnika. Nasza planeta będzie ci wdzięczna!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF