Dzieci potrzebują mnóstwa energii aby rosnąć, poprawnie się rozwijać i mieć siłę odkrywać świat. Ze względu na małą jeszcze objętość żołądka, znacznie częściej niż dorośli potrzebują zastrzyku energii w postaci posiłku, dlatego pamiętamy, by wychodząc z domu zabrać z sobą coś na ząb.

Crispy NaturalCzęsto zdarza się, że podczas spaceru czy zabawy na placu maluch, który dopiero co zjadł posiłek, znów ma ochotę na małe co nieco. Nic w tym dziwnego – dzieci dzięki małej objętości żołądka, jedzą mniej dlatego ich brzuchy szybciej stają się puste. W takim wypadku warto mieć na uwadze to, aby nie zaśmiecać ich byle czym i przygotować się na taką ewentualność jeszcze przed wyjściem. Już od najmłodszych lat  powinniśmy urozmaicać jadłospis zdrowymi produktami – to samo dotyczy przekąsek.

Najlepsze dla dzieci są produkty, na których etykiecie widnieje informacja o przeznaczeniu właśnie dla nich. Dlatego aby malec nie był głodny, można mu podać mały jogurt lub parówkę. Jeśli chcemy dać dziecku coś, co zaspokoi jego potrzebę przed zbliżającym się obiadem, warto sięgnąć po miękkie owoce, czy gotowane warzywa. Dobrym pomysłem zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci będzie banan, lub gotowany kalafior. Doskonale na przekąskę nadają się także suszone owoce – bogatą ofertę ma Crispy Natural, których produkty są przygotowywane przy użyciu specjalnej technologii. Dzięki krótkiemu czasowi suszenia w niskiej temperaturze, w owocach pozostają wartości odżywcze i prawdziwy, naturalny smak. Jeśli dziecko lubi słodkie owoce, można dać mu paczkę z ananasem, brzoskwinią lub jabłkiem. Jeśli woli zdecydowane smaki, postawmy na suszonego pomidora z bazylią lub chrupiące plasterki papryki.

Jablko_20gDla młodszych dzieci idealne będą Chrupsy – chrupiące plasterki jabłka z sokiem truskawkowym lub przecierem bananowym.

Podczas spaceru możemy zaproponować maluchowi także chrupki kukurydziane, które nie zawierają glutenu, herbatniki bez polewy, batoniki zbożowe, a nawet kostkę gorzkiej czekolady. Takie przekąski nie dostarczą zbyt dużej ilości kalorii, jednak warto mieć na uwadze to, że najlepszym rozwiązaniem na przekąskę dla dziecka jest produkt naturalny. Dzięki takim przekąskom dzieci otrzymują pełną dzienną porcję owoców i warzyw i spożywają 5 niewielkich posiłków dziennie. Rodzice dbają tym samym o utrzymanie przemiany materii na właściwym poziomie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF