Poznaj udoskonalone linie odkurzaczy Dyson – technologie skrojone na miarę.

DC35_1Nowe modele

Brytyjska firma Dyson od wielu lat należy do ścisłej czołówki producentów najwyższej klasy sprzętu AGD. Produkty tej marki znane są przede wszystkim z opatentowanych technologii, niepowtarzalnego designu oraz najwyższej jakości. Ciągły rozwój to także dostosowywanie produktów do potrzeb najbardziej wymagających klientów, dlatego w okresie przedświątecznym firma Dyson wprowadziła na polski rynek nowe, odświeżone modele odkurzaczy. Nowa odsłona modeli już dostępnych na polskim rynku oferuje nową klasę silników oraz udoskonalone wyposażenie. Zgodne z nowymi unijnymi wytycznymi dotyczącymi etykiet energetycznych dla odkurzaczy modele serii DC33C oraz DC37C zostały zakwalifikowane do najwyższej klasy A. Oznacza to, że spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi określające m.in. roczny pobór prądu oraz skuteczność odkurzania dywanów i twardych podłóg przy jednoczesnym zachowaniu stałej, doskonałej jakości pracy.

Efektywność czy energooszczędność

Tradycyjne odkurzacze tracą siłę ssania, ponieważ kurz zatyka pory worków. Z kolei w tradycyjnych odkurzaczach cyklonowych stosuje się filtry, które wprawdzie zatrzymują kurz, ale również się zapychają powodując utratę siły ssania i raptowny wzrost poboru mocy. Odkurzacze Dyson wyposażone w technologię cyklonową nie mają tego problemu. Ogromną przewagą wszystkich odkurzaczy serii DC jest właśnie utrzymanie podczas swojej pracy stałej i niezmiennej siły ssania, co wiąże się ze stałym i stabilnym zużyciem energii. Dodatkowo modele DC52, DC33C, DC 37C oraz DC35 i DC62 nie korzystają z worków, dzięki czemu oszczędzasz zarówno pieniądze jak i czas konieczny na ich zakup i wymianę. Dodatkowym atutem wszystkich modeli Dyson jest łatwy w czyszczeniu, higieniczny pojemnik oraz brak innych elementów eksploatacyjnych wymagających częstej wymiany, mogących generować dodatkowe, nieprzewidziane koszty.

DC52 Animal Turbine1Nowa odsłona sprawdzonej jakości

W przypadku linii premium –  czyli Dyson DC52 – istotnym atutem jest wyposażenie go w opatentowaną technologię Cinectic™. Nowe cyklony są tak niezwykle efektywne w oddzielaniu mikroskopijnych cząsteczek kurzu z obiegu powietrza, że zastosowanie filtrów nie jest konieczne, a dzięki temu urządzenie nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Cały brud trafia prosto do przezroczystego, 2 litrowego pojemnika, który w łatwy sposób może zostać opróżniony za pomocą jednego przycisku. Cyklony Cinectic™ nie zatykają się  i pozostają czyste przez cały czas funkcjonowania. Urządzenie podczas pracy zużywa 1200W. Oznacza to, że z dużym zapasem kwalifikuje się do nowej klasy energetycznej, według której od 1 września 2014 roku górny limit dla odkurzaczy wynosi 1600W.

Poza modelem flagowym na polskim rynku dostępne są dwa również niezwykle skuteczne modele z najwyższej klasy energetycznej A, czyli  Dyson DC33C i DC37C. Oba modele charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem mocy do poboru prądu. Ich moc na końcówce ssącej wynosi w obu przypadkach 259 AW. Główną cechą modelu Dyson DC33C jest wychwytywanie mikroskopijnego kurzu w nieporównywanie większym stopniu w porównaniu z innymi modelami wyposażonymi w technologię cyklonową. Natomiast model Dyson DC37C poza skutecznym zbieraniem kurzu cechuje się wydmuchiwaniem najczystszego powietrza w porównaniu do innych odkurzaczy dostępnych na rynku. Oba modele powstały w oparciu o technologię Radial Root Cyclone™ i stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących najbardziej skutecznego odkurzacza na przedświąteczne porządki. Wszystkie modele Dyson, z uwagi na efektywność filtracji, rekomendowane są również dla alergików.

Technologia Ball™

Do stworzenia modeli DC52, DC33C, DC37C firma Dyson wykorzystała technologię Ball™. Polega ona na umocowaniu mechanizmu na gładkiej kuli o osiowym łożysku, przez co odkurzacze mają  niższy środek ciężkości, dlatego łatwiej nimi sterować, nie zaczepiając o kanty i nie tracąc sterowności na dywanach o długim włosiu. Odkurzacze są wyposażone w unikalny centralny system sterowania pomocny w omijaniu sof i bezkolizyjnym pokonywaniu ostrych zakrętów. Rozwiązaniem ułatwiającym sprawne poruszanie się  jest przegubowe podwozie i centralnie umiejscowiony punkt obrotowy.

DC62_1Bezprzewodowe odkurzanie

Również osoby ceniące sobie podczas sprzątania przede wszystkim swobodę i brak  irytujących kabli znajdą wśród nowej linii DC coś dla siebie. Idealnym rozwiązaniem będzie poręczny odkurzacz Dyson Digital Slim™ DC62 – bardzo lekkie urządzenie o mocy pełnowymiarowego odkurzacza. Jego dużą zaletą jest poręczność i łatwość w docieraniu do trudno dostępnych miejsc. DC62 wyposażony w technologię Two Tier Radial™ Root Cyclone zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy na najwyższych obrotach bez spadku wydajności. Wystarczy zdjąć urządzenie ze stacji dokującej i odkurzacz gotowy jest do pracy.

DC62 wyposażony został w nowy typ elektroszczotki, dzięki czemu model ten sprząta z taką samą skutecznością jak produkty pełnowymiarowe. Sztywne nylonowe włosie usuwa głęboko osadzony brud z dywanów a miękkie włókna węglowe dbają o czystość twardych powierzchni.

Równie ciekawym rozwiązaniem może być bezprzewodowy Dyson DC35 Multifloor, który również nadaje się idealnie do sprzątania całego mieszkania. Jest to równie mobilne urządzenie co DC62 Digital Slim™, pozwalające swobodnie poruszać się po całym mieszkaniu. W stosunku do swojego poprzednika różni się czasem pracy – pracuje on 15 minut lub 6 w trybie turbo co czyni z niego doskonałego pomocnika do szybkich prac domowych.

Technologia pełnowymiarowych odkurzaczy Dyson jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli mniejszych mieszkań lub jako dodatkowe urządzenie do Twojego domu. Gotowe zawsze wtedy kiedy go potrzebujesz, sprząta od podłogi aż po sufit.

Dodatkowe informacje

Brak dodatkowych kosztów eksploatacji

Wszystkie opisane powyżej modele nie wymagają uzupełniania worków ani innych materiałów eksploatacyjnych, co znacząco obniża koszt ich użytkowania.

Gwarancja

Modele Dyson: DC52, DC33C oraz DC37C posiadają 5 letnią gwarancję na części i serwis. Modele DC62 i DC35 objęte są dwuletnią gwarancją. Dla wszystkich modeli Dyson dystrybutor oferuje również usługę Home Service.

Higieniczne opróżnianie pojemnika

Urządzenie posiada system opróżniania pojemnika. Poprzez naciśnięcie guzika brud i kurz są bezpośrednio wrzucane do kosza na śmieci.

Ceny poszczególnych modeli

DC52 Animal Turbine – 2599 zł

DC33C Mattress – 1499 zł

DC37C Allergy Mattress – 1799 zł

DC62 – 1999 zł

DC35 – 1499 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF