Boże Narodzenie to najbardziej wyczekiwane święta w roku. To czas rodzinnych spotkań przy wspólnym stole, dawania prezentów, ale i wyjątkowo intensywnych porządków, które spędzają sen z powiek wielu osobom. Oszczędni frustrują się dodatkowymi wydatkami, pedanci – tym, że nie zdążą idealnie posprzątać, a „zieloni” – faktem, że zużywają więcej prądu niż zwykle. Ale od czego są nowe odkurzacze Bosch? Nie rozwiążą one wszystkich przedświątecznych problemów, ale z pewnością  pomogą uporać się z wieloma z nich.

2Przede wszystkim ekolodzy, jeśli tylko posiadają nowe modele z oferty Boscha, mogą spać spokojnie.Odkurzacze, które trafiły na sklepowe półki po 1 września br., mają bowiem nie więcej niż 1600 W. Obniżona moc umożliwia ograniczenie zużycia prądu w skali całej UE i  oczywiście poszczególnych gospodarstw domowych.

Mniejsza moc nie oznacza bynajmniej gorszej jakości pracy. Odkurzacze o najwyższej klasie skuteczności potrafią zebrać powyżej 95% kurzu z dywanu oraz 111% kurzu z podłogi twardej i szczelin, a przy tym – z racji nowoczesnej konstrukcji – zużywają mniej energii elektrycznej niż wiele starszych modeli. Dzięki temu sprzątanie jest tańsze, bardziej przyjazne środowisku i przynajmniej tak samo skuteczne jak przy użyciu dotychczasowych odkurzaczy o wyższej mocy – a to z kolei powinno ucieszyć oszczędnych i pedantycznych.

Posiadacze zwierząt powinni szczególnie zainteresować się modelem GL-45 ProPower 2.0 Turbo z oferty Boscha. Jest on wyposażony w turboszczotkę ProAnimal, która skutecznie rozprawi się z sierścią pozostawianą na dywanie przez psy i koty. Może on wybawić z kłopotów tych, których – pomimo miłości, jaką żywią do swoich futrzanych pupili – do szaleństwa doprowadza każdy nowy kłaczek w zasięgu wzroku. Ale także osoby, które nie odczuwają aż tak silnej potrzeby sprzątania, ale obawiają się np. o los garsonki cioci, która przyszła z wizytą, a w naszym mieszkaniu w powietrzu unosi się sierść kota. Również alergicy mogą się czuć bezpiecznie, ponieważ dzięki innowacyjnej konstrukcji oraz specjalnemu workowi GL-45 ProPower 2.0 Turbo ma najwyższą klasę reemisji kurzu A, co zapewnia czystsze i wolne od alergenów powietrze w domu. Inne udogodnienia to duży, 10-metrowy zasięg pracy, zmywalny filtr antyalergiczny HEPA 13 oraz worek o pojemności 5 l. Wreszcie kwestia energooszczędności – ostatnia, ale nie najmniej ważna. Model BGB45330, który mieści się w klasie energetycznej A, zużywa 2 razy mniej energii niż odkurzacz należący do klasy energetycznej G. To oznacza dodatkowe złotówki w portfelu, za które można np. kupić świąteczny smakołyk swojemu pupilowi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF