Koniec roku to czas, kiedy wielu z nas postanawia lepiej i mądrzej się odżywiać. Chcemy jeść lekko, bez wyrzutów sumienia i to już zaczynając od śniadania. Pomogą nam w tym wielozbożowe ciastka belVita, np. Orzechy + Czekolada lub Musli z Owocami. Pierwszy posiłek z ich udziałem będzie miłą odmianą po świątecznej kuchni. Do ciastek dodajmy porcję ulubionych owoców, produkt mleczny oraz ciepły napój. Takie zbilansowane śniadanie to przepis na poranek pełen pozytywnej energii.

Nowy Rok może być dla nas pozytywnym impulsem, żeby udoskonalić codzienne menu, już  od śniadania. Wszyscy wiemy, że pierwszy posiłek w ciągu dnia jest najważniejszy. Jak wynika z badań[1], jego spożycie powoduje wzrost koncentracji, poprawia kreatywność i zwiększa zdolność rozwiązywania problemów, a także umiejętności werbalne. Pełnowartościowy posiłek o poranku jest tym, czego trzeba nam najbardziej, aby dobrze rozpocząć dzień. Myśl o pysznym śniadaniu może być zachętą, żeby wstać z łożka. Rozpoczynanie dnia od zbilansowanego śniadania to doskonałe postanowienie noworoczne.

belVita_Przepis SrawberriesfrompolandŚwięta to wyjątkowy czas, kiedy pozwalamy sobie na odstępstwa od diety, nakazów i ograniczeń, które towarzyszą nam na co dzień. Po świętach często żałujemy chwili słabości i obiecujemy sobie poprawę. Czasem nasze postanowienia są mało realne i jesteśmy wobec siebie bardzo surowi. Warto zachować umiar i wprowadzać pożądane zmiany powoli, ale systematycznie. Zbyt restrykcyjne obietnice nie mają szansy powodzenia. Najlepsza jest metoda małych kroków – kiedy chcemy się lepiej odżywiać, zacznijmy od zbilansowanego śniadania, które wprawi nas w dobry nastrój i dostarczy energii na początek dnia – mówi Urszula Mijakoska, pierwszy w Polsce Diet Coach, ekspert Akademii belVita.

Dodatek orzechów zawartych w ciastkach belVita Orzechy + Czekolada to dawka energii i składników odżywczych wspomagających pracę organizmu.Owoce znajdujące się w składzie ciastek belVita Musli z Owocami to dawka potrzebnych nam witamin. Dzięki temu belVita to nie tylko ciastko, ale też pyszne połączenie lubianych przez wszystkich smaków, w sam raz na zabiegane zimowe poranki. Dodajmy jeszcze do ciastek produkt mleczny albo jabłko i wypijmy ciepły napój np. herbatę. Takie zbilansowane śniadanie szybko postawi nas na nogi i da energię na cały poranek.

Zima, a zwłaszcza święta to czas, kiedy nasz organizm bywa bardzo obciążony. Jemy za dużo, często bez umiaru. Tłumaczymy sobie, że zimą mamy większe potrzeby energetyczne. Jednak wcale nie potrzebujemy wtedy cięższego, bardziej kalorycznego śniadania. Potrzebujemy pierwszego posiłku zawierającego wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Takiego, które dostarczy energii, a nie pustych kalorii.  – mówi dr Danuta Gajewska, Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki, wykładowca Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

belVita 300 g_Musli z owocamibelVita Musli z Owocami

Zawierają 61% zbóż, w tym 24% pełnego ziarna. 1 małe opakowanie (4 ciastka) pokrywa ponad 30%  dziennego zapotrzebowania a witaminę B6, ponad 20% zalecanego dziennego spożycia witaminy B1 oraz 15% dziennego zapotrzebowania na witaminę B3.

Sugerowana cena: ok. 6,99 zł/ 300g

 

 

 

 

 

 

 

 

belVita 300 g_Orzechy+CzekoladabelVita Orzechy + Czekolada

Zawierają 62% zbóż, w tym 20% pełnego ziarna. 1 małe opakowanie
(4 ciastka) pokrywa ponad 30% dziennego zapotrzebowania na witaminę B2, B3 oraz kwas foliowy.

Sugerowana cena: ok.  6,99 zł/300 g

 

 

 

 

Dlaczego belVita?

Bo jej receptura jest wyjątkowa: Produkt powstaje z pełnego ziarna aż 5 rodzajów zbóż. Jest źródłem witamin, minerałów i błonnika.

Bo jest wygodna: Każde opakowanie to cztery kruche ciasteczka, które stanowią poręczną porcję na jedno śniadanie. Zmieszczą się nawet w małej torebce.

Bo jest smaczna: belVita jest dostępna w wielu pysznych smakach,
tj. Musli z Owocami, 5 zbóż z mlekiem, Kakao, Orzechy z czekoladą lub Owoce leśne,
a także jako belVita Pyszne Nadzienie z jogurtem naturalnym lub truskawkowym,
kremem o smaku czekoladowo-orzechowym oraz Kakaowe z Jogurtem Naturalnym.

Bo jest częścią zbilansowanego śniadania: belVita jest zalecana jako część zbilansowanego śniadania zawierającego owoc, porcję beztłuszczowego lub niskotłuszczowego nabiału oraz napój; na przykład belVita, jabłko, jogurt plus herbata lub kawa.

Bo to energia na cały poranek: belVita zapewnia ciągłe i miarowe uwalnianie węglowodanów przez 4 godziny po zjedzeniu zbilansowanego śniadania.

 


[1] Maffeis C, Fornari E, Surano MG, Comencini E, Tommasi M, Fasan I, Cortese S (2012) Breakfast skipping in prepubertal obese children: hormonal and cognitive consequences. European Journal of Clinical Nutrition, 66(3): 314-321 oraz Rampersaud GC (2009) Benefits of breakfast for children and adolescents: update and recommendations for practitioners. American Journal of Lifestyle Medicine, 3(2): 86-103.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF