Jak wyglądają przygotowania świąteczne w domach Polaków? Kto za co odpowiada? Badania TNS Polska[i] wskazują, co nie jest zaskoczeniem, że największy ciężar obowiązków związanych z przygotowaniami świątecznymi spoczywa na… kobietach – to one głównie sprzątają (81%), gotują (81%) oraz kupują prezenty (73%). Mężczyźni wybierają w tym czasie zakupy (61%), dekorowanie domu (54%) oraz ubieranie choinki (54%). Mamy tu więc jasny podział obowiązków, jednak co należy zrobić, by Panowie bardziej zaangażowali się w kuchni – jedynie 24% respondentów pomaga w gotowaniu. Odpowiedzią może być wybór praktycznych i ciekawych akcesoriów Fiskars przeznaczonych do przedświątecznych zadań specjalnych związanych z przygotowaniem ryb czy świątecznych ciast, które z pewnością zmobilizują Panów do większego zaangażowania.

Zgodnie z tradycją, na wigilijnych stołach nie może zabraknąć potraw rybnych. Karp, śledzie czy różnego rodzaju sałatki rybne są dla wielu z nas nieodzownym punktem świątecznego menu. Jednak to nie wszystko. Polacy zapytani o najważniejsze potrawy wigilijne wymienili karpia (82%), pierogi (62%), barszcz z uszkami (68%), kapustę z grochem i grzybami (44%), śledzia (38%) oraz kompot z suszu (33%). Przyrządzenie powyższych dań jest jednak dużym wyzwaniem i często bywa źródłem corocznych kuchennych zmagań. Z pomocą przychodzi marka Fiskars oferująca różnorodne akcesoria kuchenne, które cechuje funkcjonalność, bezpieczeństwo, wygoda użytkowania oraz trwałość. Narzędzia zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających. W szerokiej gamie akcesoriów kuchennych Fiskars znajdziemy m.in. akcesoria do ryb, czy do przygotowania świątecznych ciast. W sam raz na zbliżające się Święta!

1Przygotowanie ryby na wigilijny stół – krok po kroku

Na samym początku powinniśmy przygotować z ryby filety do  dalszej obróbki. W tym celu trzeba koniecznie pozbyć się łusek, które łatwo usuniemy za pomocą skrobaka Fiskars, wykonanego ze stali nierdzewnej.

Kolejny krok to filetowanie ryb. Warto skorzystać z profesjonalnego akcesorium, które sprosta temu wyzwaniu. Nóż do filetowania Fiskars posiada elastyczne ostrze oraz rękojeść pokrytą powłoką Softouch®, która gwarantuje pewny, wygodny chwyt podczas oddzielania tuszy od skóry.

Następnie korzystamy ze specjalnie wyprofilowanych nożyc do ryb z ząbkowanymi ostrzami, które idealnie nadają się do czyszczenia i porcjowania. Nożyce dostosowane są do osób prawo- i leworęcznych, a bezpieczeństwo użytkowania zapewnia blokada, otwierana i zamykana kciukiem. To, czego w rybnych daniach obawiamy się najbardziej to napotkanie ości. Pęseta do ości Fiskars pomoże sprawnie się ich pozbyć.

3

Świąteczne słodkości w wersji domowej

6Na stołach nie może zabraknąć również świątecznych pyszności zrobionych według domowego przepisu. Akcesoria do pieczenia FunctionalForm sprawią, że przygotowywanie ciast będzie o wiele szybsze i przyjemniejsze. Do zrobienia masy do ciasta przyda się m.in. trzepaczka ze stali nierdzewnej z silikonowymi końcówkami. Jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu z łatwością sięga dna naczynia, co sprawia, że ciasto jest idealnie wymieszane. Ciasto, zarówno na wypieki, jak i pierogi czy też domowy makaron, szybko i sprawnie rozwałkujemy za pomocą wałka z powłoką non-stick,zapobiegającą przywieraniu.

4Do upiększenia domowych słodkości polewami posłużą nam silikonowy pędzelek z ruchomą głowicą,ułatwiającą równomierne rozprowadzanie płynnych polew oraz wygodna, składana tarka z małymi oczkami, na której zetrzemy orzechy czy czekoladę.

Z pomocą akcesoriów marki Fiskars nasze święta będą wyjątkowe!

 

Orientacyjne ceny detaliczne:

 • Skrobak do ryb – cena ok. 21 zł
 • Nożyce do ryb – cena ok. 75 zł
 • Nóż do filetowania – cena ok. 62 zł
 • Pęseta do ości – cena ok. 20 zł
 • Trzepaczka z silikonowymi końcówkami – cena ok. 30 zł
 • Wałek do ciasta – cena ok. 77 zł
 • Pędzelek silikonowy z ruchomą głowicą – cena ok. 27 zł

 

[i]Badanie TNS nt. świątecznych przygotowań Europejczyków. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie mieszkańców danego kraju: Francja – 1000; Wielka Brytania – 1222, Włochy – 1000, Norwegia – 1061, Polska – 1000, USA – 1000. (źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,TNS-Polska-glowny-ciezar-przygotowan-swiatecznych-spada-na-kobiety,wid,16254271,wiadomosc.html) [dostęp: 01.12.2014]

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF