Dlaczego warto wybierać pełne ziarno

Aby uwierzyć w wartości odżywcze produktów pełnoziarnistych i świadomie włączyć je do swojej codziennej diety należy zrozumieć, co kryje się pod hasłem ‘pełne ziarno’ i na czym polega różnica między tym, co pełnoziarniste a wysoko przetworzone.

Ziarna to wysuszone owoce zbóż. Każde składa się z trzech części. Pierwszej, zewnętrznej okrywy nasiennej, bogatej w błonnik i minerały, oraz z dwóch wewnętrznych, stanowiących doskonałe źródło skrobi. Potęga i rzeczywista korzyść dla człowieka tkwi w produkcie, który w odpowiedni sposób łączy wszystkie 3 elementy ziarna i zachowuje ich naturalne wartości odżywcze. Najcenniejsze składniki ziaren: błonnik, cukry złożone, witaminy i minerały (m.in. potas, wapń, żelazo, fosfor, witaminy z grupy B oraz witaminę E), a także sterole roślinne nie mają szans w wielu procesach produkcyjnych, jakim poddawane są składniki produktów wysoko przetworzonych.

Dlaczego błonnik jest źródłem zdrowia

Ponieważ pozwala panować nad naszym ciałem i przemianą materii – utrzymać odpowiednią wagę i kondycję. Jest również ważnym składnikiem diety, obniżającym poziom cholesterolu. Błonnik zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe i wieńcowe .

Moda, czy większa świadomość konsumentów

Firma OBST S.A. – doświadczony, polski producent płatków śniadaniowych, musli i pieczywa lekkiego dostrzega rosnące zainteresowanie produktami pełnoziarnistymi. Zjawisko to w ostatnim czasie widoczne jest głównie wśród kobiet zainteresowanych utrzymaniem zdrowej, szczupłej sylwetki i poszukujących zrównoważonej diety. Tym, co cieszy, jest fakt, że oprócz kobiet coraz częściej po ‘pełne ziarno’ sięgają także mężczyźni chcący pozbyć się zbędnych kilogramów i zmieniający swoje nawyki żywieniowe. Często pod wpływem kobiet panowie bardzo szybko przekonują się do skuteczności produktów niskotłuszczowych i bogatych w błonnik. Do wartości pełnego ziarna przekonują także sportowcy, bo wiedzą, że akurat ono nie ma nic wspólnego ze zbędnymi kaloriami.

Pełne ziarno to nie moda sama w sobie, lecz pewna pochodna filozofii dbanie o ciało, zdrowie i urodę. Współczesny człowiek, żyjący w sposób bardzo aktywny, wie, że inwestycja w zdrowie, jest inwestycją jak każda inna, od której oczekujemy zwrotu w postaci korzyści. Zrównoważona dieta bogata w produkty pełnoziarniste pozwala utrzymać kondycję i witalność niezależnie od wieku. – przekonuje Anna Grela, Menedżer Sprzedaży i Marketingu OBST S.A.

Jesteśmy producentem i dostawcą płatków śniadaniowych oraz pieczywa pełnoziarnistego od 1998 roku. Rozwijamy linię tych produktów o płatki z suszonymi owocami i czekoladą kierując się potrzebami i preferencjami konsumentów. Wierzymy, że ten segment
artykułów spożywczych ma duży potencjał rozwoju. Świadomość konsumentów zmienia się na korzyść. Wybierając zdrowie, wybieramy dobre produkty. – dodaje Anna Grela.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF