Ogólne wnioski

Sprzątnie to w Polsce przede wszystkim domena kobiet. Najczęściej to właśnie one odpowiadają za porządki domowe –zarówno w znaczeniu ogólnym, jak i w odniesieniu do sprzątania w poszczególnych częściach domu/ mieszkania.


DrukowanieWśród Panów mniej więcej co czwarty deklaruje, że jest tą osobą w domu, która zajmuje się sprzątaniem czy to w kuchni, sypialni/ pokoju dziennym, toalecie oraz łazience.

Najbardziej lubianymi obowiązkami w ramach sprzątania domu/ mieszkania są: odkurzanie oraz pranie. Polacy najbardziej niechętnie wypowiadali się na temat mycia toalety, okien i łazienki.

Polacy najczęściej sprzątają w kuchni oraz w sypialni/ pokoju dziennymi. Najrzadziej podejmują się mycia okien i z reguły obowiązek ten wypełniają kobiety. Strategią Polek na sprzątnie jest przede wszystkim regularność.

Polki, które najczęściej odpowiadają za porządek w polskich domach, sprzątają przede wszystkim z poczucia powinności –nie wykręcają się od obowiązków, po prostu wiedzą, że muszą posprzątać. Panowie mają takie poczucie zdecydowanie rzadziej. Zdarza im się wymigiwać od takich zadań i najczęściej wtedy udają, że mają coś ważnego do zrobienia lub proszą innych o pomoc.

Więcej: Jak sprzątają Polacy

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF