W okresie 1000 pierwszych dni organizm małego dziecka jest szczególnie wrażliwy na działanie czynników zewnętrznych, rozwija się intensywnie i jest bardzo aktywny fizycznie. By zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe, małe dziecko potrzebuje żywności najwyższej jakości, zapewniającej mu odpowiednią ilość energii oraz składników odżywczych. W odpowiedzi na tak wyjątkowe potrzeby małych konsumentów, marka BoboVita oferuje nową linię kaszek zbożowych BoboVita PORCJA ZBÓŻ, z bogactwem różnorodnych zbóż, w tym z pełnego przemiału, bez dodatku cukru. Każda partia zbóż wykorzystywanych w kaszkach BoboVita PORCJA ZBÓŻ przechodzi nawet ponad 600 testów jakości, aby mama miała pewność, że podaje dziecku bezpieczny produkt.

Kontrola jakości od siewu do gotowego produktu

W trakcie pierwszych lat życia układ pokarmowy niemowlęcia i małego dziecka wciąż się rozwija i jest niezwykle wrażliwy na różne substancje szkodliwe dla zdrowia. Delikatny organizm niemowlęcia jest w większym stopniu narażony na zanieczyszczenia występujące w pożywieniu niż organizm osoby dorosłej, dlatego normy dotyczące żywności dla niemowląt są dużo bardziej rygorystyczne niż te dla żywności ogólnodostępnej. Marka BoboVita w trosce o zdrowie najmłodszych konsumentów dba o swoje surowce na każdym etapie – od siewu aż do gotowego produktu. Każda partia zbóż jeszcze przed przyjęciem do fabryki przechodzi nawet ponad 600 testów jakości, dzięki temu kaszki BoboVita PORCJA ZBÓŻ są bezpiecznym produktem, który może być wprowadzany jako jeden z pierwszych posiłków uzupełniających na etapie rozszerzania diety.

Nawyki żywieniowe na całe życie

1000 pierwszych dni życia dziecka to okres, w którym zachodzi tzw. programowanie żywieniowe. Rodzice mają wówczas realny wpływ na kształtowanie nawyków żywieniowych oraz preferencji smakowych niemowlęcia. W  czasie ciąży przyszła mama dba o swoją dietę i unika szkodliwych substancji. Po narodzinach dziecka jej mleko staje się dla niego najlepszym pokarmem. Ważna jest kontynuacja tej ochrony w okresie rozszerzania diety. Dziecku warto podawać odpowiednie pokarmy, dopasowane do jego wyjątkowych potrzeb. Okres wczesnego dzieciństwa to również właściwy moment na kształtowanie preferencji smakowych dziecka. Warto na tym etapie podawa
mu różnorodne produkty zbożowe bez dodatku cukru i dostosowane do etapu rozwoju maluszka.

„Pierwsze pokarmy inne niż mleko mamy powinny pojawić się w diecie dziecka nie wcześniej niż po 17. tygodniu jego życia i nie później niż w 26. tygodniu, przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią. Dzięki podawaniu dziecku pokarmów uzupełniających w niewielkich ilościach, niemowlę może poznawać i zaakceptować nowe smaki. Pierwszymi pokarmami innymi niż mleko mamy powinny być warzywa, następnie podajemy dziecku owoce oraz kaszki” – tłumaczy Milena Nosek, dietetyk, ekspert BoboVita.

Co może zboże?

Wraz z rozwojem organizm maluszka zwiększa zapotrzebowanie na składniki odżywcze, takie jak: energia, białko, witaminy czy składniki mineralne. Na tym etapie np. energia dostarczana w mleku mamy – przestaje być w pełni wystarczająca dla niemowlęcia.

Dlatego eksperci zalecają rozpoczęcie rozszerzania jego diety – wzbogacenie jej w inne źródła energii. Cennym źródłem energii i istotną częścią urozmaiconego jadłospisu są produkty zbożowe, które można zacząć podawać dziecku już po 4. miesiącu życia. Zgodnie z najnowszymi rekomendacjami ekspertów, produkty zawierające gluten (są to np. niektóre kaszki zbożowe) należy wprowadzać do diety zdrowego dziecka tak jak inną żywność uzupełniającą – uważnie obserwując reakcję malucha. Ponadto specjaliści zalecają, by dzieci w wieku 1-3 lat spożywały 5 porcji produktów zbożowych dziennie. Jednym z pierwszych produktów zbożowych w diecie małych smakoszy powinny być delikatne kaszki bez dodatku cukru.

Mleczne kaszki zbożowe są bogate w żelazo, którego zapasy zgromadzone w okresie prenatalnym wyczerpują się po kilku pierwszych miesiącach życia. Żelazo jest potrzebne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu, w tym do produkcji czerwonych krwinek, rozwoju poznawczego i prawidłowego działania układu odpornościowego.

Energię potrzebną do rozwoju mózgu oraz dla wzmożonej aktywności fizycznej i umysłowej w późniejszych etapach rozwoju dostarczą zawarte w kaszkach zbożowych węglowodany.

Kaszki zbożowe są źródłem ważnych dla rozwoju dziecka witamin, m.in. C, D czy witamin z grupy B, a także składników mineralnych – wapnia oraz jodu.

Konsystencja kaszek ułatwia dziecku przechodzenie z diety opartej wyłącznie o pokarm mamy lub mleko modyfikowane na produkty o stałej konsystencji i pomaga niemowlęciu rozwijać umiejętności żucia i połykania.

BoboVita PORCJA ZBÓŻ

Nowa linia kaszek BoboVita PORCJA ZBÓŻ to 13 propozycji smakowych dla dzieci po 4., 6. i 8. miesiącu życia. Mleczne i bezmleczne kaszki BoboVita PORCJA ZBÓŻ zostały skomponowane w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiedzieć na najnowsze rekomendacje żywieniowe oraz doniesienia naukowe. Produkty nie zawierają dodatku cukru, a swój łagodnie słodki smak zawdzięczają naturalnym cukrom pochodzącym z mleka, owoców oraz zbóż. Receptury kaszek BoboVita PORCJA ZBÓŻ to:

bogata gama różnorodnych zbóż najwyższej jakości, które pochodzą wyłącznie z kontrolowanych upraw. Są to: pszenica, kukurydza, ryż, owies, gryka, żyto, proso oraz jęczmień, mąki z pełnego przemiału*, kompozycja witamin i składników mineralnych dostosowana do potrzeb dziecka.

Cena rekomendowana za opakowanie 170 g: 6,99zł oraz za opakowanie 210 g: 8,99zł. Więcej informacji o portfolio BoboVita na stronie www.bobovita.pl.
*w wybranych wariantach kaszek

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF