Okrąglutki i wesoły – to owoc z logo Happy Frucht. Zawsze uśmiechnięty, ma mnóstwo powodów do radości. Ten pogodny znak graficzny reprezentuje bowiem wyjątkowe produkty z oferty firmy VOG. Pyszne i zdrowe przetwory z pomidorów to sposób na smaczne dania z pomidorową nutą, które nawet w najsmutniejszy dzień wprowadzą w dobre samopoczucie i radosny nastrój.

 

„Pan Pomidor wlazł na tyczkę i przedrzeźnia ogrodniczkę. Jak Pan może Panie pomidorze?” W zakończeniu tego zabawnego wierszyka dla dzieci, zawstydzony pomidor, upomniany przez warzywa, wpada do koszyczka ogrodniczki. W firmie VOG zbiór pomidorów i następnie produkcja doskonałych przetworów odbywa się w podobnie wesołej atmosferze. Dojrzałe, czerwone, okrągłe, soczyste pomidory gruntowe o intensywnym smaku i aromacie to gwarancja najwyższej jakości i wspaniałego smaku. Są zatem powody do radościJ!

Pan Pomidor

Pomidor powszechnie uznawany jest jako warzywo. Z biologicznego punktu widzenia jest jednak owocem, a dokładnie jagodą. Za sprawą Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który aby rozwiązać problem ceł
i taryf uznał w 1893 roku pomidora za warzywo, na próżno szukać go wśród jabłek i gruszek. Bez względu na kwalifikację nie wyobrażamy sobie bez niego większości dań. O jego sukcesie decyduje intensywny, słodkawo – kwaskowaty smak, kuszący zapach i wspaniałe właściwości odżywcze.  Aby cieszyć się daniami o pomidorowym akcencie przez cały rok, nie tylko latem, warto
w zasięgu ręki mieć przetwory z pomidorów. Stanowią one podstawę wielu wyśmienitych potraw, takich jak zupy, kremy, dipy do nachosów, sosy do spaghetti lub polania tortilli, bazę do pizzy oraz pasty na kanapki. Niewiele osób znajduje jednak czas, aby przygotować przetwory samodzielnie. Mija się to z celem, kiedy w sklepach znajdziemy wyśmienite produkty marki Happy Frucht.

Oferta na poprawę humoru

W skład linii Przetworów marki Happy Frucht znajdziemy Pomidory bez skórki (400g, 2550g), Przecier pomidorowy (500g) w kartoniku, Koncentrat pomidorowy( 70g, 4500g), Pomidory krojone ( 400g), Pomidory krojone z czosnkiem (400g), Pomidory krojone z oregano i bazylią (400g) . W smaku
dorównują domowej roboty przetworom, a opakowania, puszki oraz kartoniki, gwarantują długą przydatność do spożycia. Różne wielkości Koncentratu pomidorowego (70g, 4500g) oraz Pomidorów bez skórki (400g, 2550g), umożliwiają przygotowanie dań dla określonej liczby osób. Ciekawe propozycje w postaci Pomidorów krojonych z czosnkiem (400g) oraz Pomidorów krojonych z oregano i bazylią (400g), ułatwią zaś przyrządzenie potraw o ukierunkowanym smaku, bez potrzeby doprawiania.

O pomidorze słów kilka

Pomidor pochodzi z Ameryki Południowej. Jego nazwa wywodzi się od mowy starożytnych Mexików, popularnie zwanych Aztekami. Aztekom udało się z początkowo maleńkich owoców wyhodować pomidory o znacznie większych rozmiarach. Proces „puchnięcia” określili słowem tomana, stąd tomato i pokrewne tomate, tomaatti, tomat, które współcześnie usłyszeć możemy w wielu językach świata. Nasz rodzimy pomidor z kolei zapożyczył swoją nazwę z języka włoskiego. Pomme d’or oznacza w dokładnym tłumaczeniu złote jabłko. Z ciekawostek warto również wspomnieć o tym, iż początkowo po dotarciu do Europy w XVI wieku pomidory używane były jako krzewy ozdobne, a jego owoce uznane za niebezpieczne afrodyzjaki lub nawet
za rośliny trujące. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez nich zdrowej, zbilansowanej diety. Pomidory bogate są w witaminy A, C, E potas i przede wszystkim antyutleniacze – karoten oraz naturalny barwnik likopen, który nadaje pomidorom ich soczysty, czerwony kolor. Co więcej, pomidor w 93 % składa się z wody, jest zatem niskokaloryczny, a za sprawą błonnika często spożywany przez osoby będące na diecie.

Przetwory z pomidorów marki Happy Frucht to doskonali pomocnicy w kuchni. Ułatwią przygotowanie pysznych dań, a przy okazji zadbają o nasze zdrowie i urodę. Happy Frucht to sposób na wywołanie uśmiechu na twarzach wszystkich domowników.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF