Dyson V6 Total Clean – najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy*

Podstawą nowej linii bezprzewodowych odkurzaczy marki Dyson jest cyfrowy silnik, który zapewnia większą siłę ssania niż mają inne odkurzacze tego typu. Dzięki niemu odkurzacz Dyson V6 Total Clean doskonale poradzi sobie zarówno z odkurzeniem domu, od dywanu aż po sufit, jak i mniejszych przestrzeni np. samochodu.

crose

Odkurzacz Dyson V6 Total Clean łączy wszechstronność odkurzacza bezprzewodowego z możliwościami pełnowymiarowego urządzenia. Zastosowany w nim system wydajnej filtracji wydmuchiwanego powietrza usuwa cząsteczki tak małe jak 0,3 mikrona, w tym także alergeny. W efekcie wydmuchiwane powietrze jest czystsze niż to, którym oddychamy.

 „Zainwestowaliśmy ponad 250 milionów funtów w rozwój autorskiego, opatentowanego silnika, który wykonuje do 110 000 obrotów na minutę. Dzięki temu nasze odkurzacze pozostają lekkie i poręczne, jednocześnie zapewniając siłę ssania większą niż jakikolwiek inny odkurzacz bezprzewodowy” – powiedział James Dyson, wynalazca i założyciel firmy Dyson.

Urządzenie posiada trzy elektroszczotki, które usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia:

Elektroszczotka Soft roller

Jednoczesne usuwanie drobnego kurzu i większych zanieczyszczeń stanowi problem dla większości odkurzaczy. W rezultacie, po zakończeniu odkurzania na przykład kuchni, w szczelinach podłogi pozostaje zarówno drobny pył, jak i większe zanieczyszczenia, np. rozsypane płatki śniadaniowe. Dlatego też Dyson V6 Total Clean został wyposażony w elektroszczotkę Soft roller, która pozwala na jednoczesne sprzątnięcie obu rodzajów zanieczyszczeń. Ssawka szczotki posiada pokryty miękką, nylonową tkaniną wałek z rzędami włosia z włókien węglowych. W czasie odkurzania większe cząstki są zbierane przez włókna tkaniny nylonowej do wnętrza odkurzacza, natomiast drobny kurz z podłogi usuwany jest przez antystatyczne włosie z włókna węglowego.

Elektroszczotka  Direct-drive

Odkurzacze często nie usuwają kurzu głęboko osadzonego w dywanie, a jedynie zbierają go z powierzchni. Dzieje się tak na przykład z błotem wnoszonym z dworu do domu. W dodatku każdy dywan zawiera do 1 000 roztoczy na metr kwadratowy. Rozwiązaniem jest Elektroszczotka Direct-drive, która pozwala usunąć trudne plamy z powierzchni nawet bardzo gęstych dywanów. Posiada ona aż 75% mocy więcej niż tradycyjne elektroszczotki, dzięki czemu wszystkie, nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia dywanów są usuwane już podczas odkurzania.

Mini Elektroszczotka

Sztywne nylonowe włosie Mini Elektroszczotki usuwa sierść zwierząt i głęboko osadzony brud z mebli, siedzeń samochodowych oraz trudno dostępnych, niewygodnych powierzchni.

Technologia wydajnej filtracji – usuwa cząsteczki nawet tak małe jak 0,3 mikrona.

Problem: odkurzacze często wydmuchują mikroskopijne cząstki kurzu z powrotem do domu, które najprawdopodobniej osiądą ponownie na wszystkich powierzchniach.

Rozwiązanie: Inżynierowie firmy Dyson zaprojektowali filtr wylotowy, który zwiększa efektywność w wyłapywaniu alergenów i wydmuchiwaniu czystszego powietrza. Filtr
w odkurzaczu Dyson V6 Total Clean usuwa cząsteczki nawet tak małe jak 0,3 mikrona, w tym alergeny, pyłki i zarodniki pleśni, a wydmuchiwane przez urządzenie powietrze jest czystsze niż to, którym oddychamy.

* Test przeprowadzony na odkurzaczach bezprzewodowych pięciu najlepiej sprzedających się marek (grudzień 2014)* Testowane zgodnie z normą EN60312-1, klauzula 5.8

CIEKAWE FAKTY

Linia odkurzaczy V6 i ich dostępność

 

Dyson V6 Dyson
V6 Animalpro
Dyson
V6 Fluffy
Dyson
V6 Absolute
Dyson
V6 Total Clean
·   Elektroszczotka
z włóknami węglowymi czyści wszystkie rodzaje powierzchni
·    Elektroszczotka
z włóknami węglowymi czyści wszystkie rodzaje powierzchni
·    Elektroszczotka Soft roller usuwa jednocześnie duże zanieczyszczenia
i kurz
·   Elektroszczotka Direct-drive ma 150% więcej mocy niż Dyson V6 Animalpro ·    Elektroszczotka Direct-drive ma 75% więcej mocy niż Dyson V6 Animalpro
·    Mini elektroszczotka usuwa sierść zwierząt oraz  głęboko osadzony brud ·   Wysoko wydajny filtr wychwytuje alergeny I wydmuchuje czystsze powietrze ·    Elektroszczotka Soft roller usuwa jednocześnie duże  zanieczyszczenia
i kurz
  ·    Mini elektroszczotka usuwa sierść zwierząt oraz  głęboko osadzony brud
·  V6 Total Clean posiada także filtr zasilnikowy

 

Cyfrowy silnik Dyson V6

  • Konwencjonalne silniki obracają się 25 000 razy na minutę, silniki w samochodach F1 wykonują 19 000 obrotów na minutę, a silniki odrzutowe 17 000. Cyfrowy silnik Dyson V6 wykonuje natomiast aż 110 000 obrotów na minutę.
  • Dyson zainwestował 250 milionów funtów w West Park, czyli własny, wysokiej klasy zakład produkujący silniki, który jest w stanie wyprodukować nawet 11 milionów silników rocznie.
  • Hale produkcyjne West Park to 12 000 metrów kwadratowych, na których znajduje się 6 linii produkcyjnych z ponad 50 zrobotyzowanymi stanowiskami.
  • Główne stanowiska na liniach produkcyjnych obejmują: montaż części magnetycznych, montaż wirników, stację czyszczącą oraz rząd pomp dmuchających.

Więcej informacji na stronie www.dyson.pl

 

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF