Spadki temperatury, chłodny wiatr oraz opady deszczu i śniegu sprawiają, że częściej jesteśmy narażeni na infekcje, szczególnie górnych dróg oddechowych. Aby zapobiec  tego typu chorobom niezwykle ważna jest odpowiednia profilaktyka. Jednak zamiast od razu sięgać po chemiczne farmaceutyki powinniśmy wykorzystać zasoby jakimi obdarowuje nas natura. Doskonałym i niekonwencjonalnym sposobem na wzmocnienie zdrowia będą odpowiednio skomponowane mieszanki szwajcarskich ziół zamknięte w małych cukierkach.

Zdrowe gardło – naturalnie!

ricola_aranzNie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego tak ważne jest, aby chronić osłabiony w zimnych miesiącach  organizm. Czasem jednak nie wystarczy ciepłe ubranie, gdyż nie uchroni nas ono przed obecnymi wokół wirusami i bakteriami. Niezwykle ważnym aspektem w przypadku dolegliwości związanych z bólem gardła, kaszlem, czy chrypką  jest właściwe  nawilżenie górnych dróg oddechowych. Najczęściej sięgamy wówczas po tabletki, które bazują na chemicznych komponentach, nieraz dodatkowo podrażniających chory organ. Dlatego zanim zastosujemy radykalne metody powinniśmy sięgnąć po łagodniejsze środki, takie jak ziołowe cukierki Ricola, oparte wyłącznie na naturalnych, starannie wyselekcjonowanych składnikach i produkowanych według tradycyjnych szwajcarskich receptur. Wszystkie cukierki zawierają mieszankę 13 aromatycznych ziół uprawianych na górskich terenach Szwajcarii, bez użycia herbicydów, środków owado i grzybobójczych  oraz nawozów sztucznych. Dzięki zawartości bogatych w witaminy wyciągów z ziół i owoców zapewniają odpowiednią dawkę substancji kojących i łagodzących – skutecznie działając na szeroki zakres dolegliwości związanych z przeziębieniem.

Słodka recepta

ricola_aranz_2Zioła są od wieków stałym elementem naszych apteczek, najczęściej w postaci płynów, kropli, czy herbatek, które wykorzystuje się do naparów oraz inhalacji. Aby jednak zaoszczędzić sporo czasu na ich przygotowanie możemy wykorzystać równie zdrową, a przy okazji apetyczną alternatywę w postaci ziołowych cukierków Ricola. Są one skoncentrowaną formą najważniejszych dla zdrowia gardła roślin, t.j szałwia, tymianek czy mięta, wzbogaconych o walory smakowe i zapachowe.
Cukierki Ricola dostępne są w czterech wersjach: Oryginalne ziołowe, Alpin Fresh, Melisa oraz Żurawina.

Dzięki temu nawet osoby, które nie lubią intensywnego ziołowego smaku i aromatu będą mogły bez przeszkód skorzystać z ich zdrowotnych właściwości. Cukierki Ricola Alpin Fresh dodatkowo odświeżą nasz oddech, a bogaty owocowy smak cukierków Ricola Żurawina dostarczy nam odrobinę przyjemności podczas stresującego dnia.
Warto również zwrócić uwagę, że produkt ten nie zawiera cukru, co jest niezwykle istotne dla diabetyków, sportowców i osób dbających o linię.

Cukierki Ricola produkowane według tradycyjnych szwajcarskich receptur są znane i cenione ze względu na zdrowotne i smakowe właściwości niemal na całym świecie. To skuteczna i naturalna alternatywa dla chemicznych farmaceutyków, dlatego warto wykorzystać je do profilaktyki i leczenia dolegliwości gardła.

Cukierki Ricola:

Oryginalne ziołowe

Waga: 40 g

Cena rekomendowana: 3,99 zł

Alpin Fresh

Waga: 40 g

Cena rekomendowana: 3,99 zł

Melisa

Waga: 40 g

Cena rekomendowana:  3,99 zł

Żurawina

Waga: 40 g

Cena rekomendowana: 3,99 zł

Po więcej informacji i inspirujących przepisów zapraszamy na stronę internetową: www.indexfood.pl oraz na www.facebook.com/kuchnia.wloska

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF