Wielkanoc to czas, który wymaga wyjątkowej oprawy. Nie wahajmy się więc, jeśli nabierzemy ochoty na coś specjalnego. Niezwykłe wrażenia sensoryczne zapewni nam piwo Wielkanocne z linii piw Sezonowych Browaru Okocim, stworzone specjalnie na okres świąt Wielkanocnych.

wielkanocne-wiz-13-12-30Wielkanoc to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt, bardzo silnie zakorzenionych w polskiej tradycji. Dzisiejsze obyczaje i obrzędy podczas tego radosnego okresu, nie są tak zadziwiające i bogate, jak były dawniej.  Nadal jednak owe święto jest czasem, który spędza się w gronie bliskich, przygotowując wspólnie sezonowe potrawy, biesiadując i ozdabiając dom wielkanocnymi akcentami. Dania, które przyrządzamy podczas tego radosnego święta, są niezwykle zróżnicowane i oferują pełen wachlarz doświadczeń sensorycznych. Aromaty baby wielkanocnej, mazurka, czy wielkanocnego żurku kuszą nasze nozdrza i pobudzają kubki smakowe. Tak rozbudzone zmysły warto zaspokoić innymi smakami sezonowymi i skusić się na przykład na… piwo Wielkanocne.

Browar Okocim, od lat zaskakuje miłośników piwa ciekawymi smakami swoich trunków. Nie inaczej jest w przypadku piwa Wielkanocnego – ostatniej już odsłony z linii piw Sezonowych, która otwiera wiosenno-letni sezon. To ciemne piwo, utrzymane w stylu Koźlaka, warzone jest specjalnie na okres świąt wielkanocnych. W procesie jego warzenia wykorzystane zostały aż cztery rodzaje słodu: jasny, monachijski, karmelowy oraz barwiący. Taki dobór surowców nadał temu trunkowi zdecydowany, wyrazisty smak i kolor przypominający barwę ciemnego bursztynu. Po nalaniu piwa do kufla nabiera ono eleganckiego charakteru, mieniąc się w szkle i kusząc nasze kubki smakowe. Intensywność piwa czyni go idealnym wyborem na jeszcze chłodne w okresie przedświątecznym dni, a bogactwo smaków – doskonałym towarzyszem wielkanocnych, aromatycznych dań. Piwo Wielkanocne, warzone raz w roku, dostępne będzie w sklepach od lutego do końca kwietnia.

 

4 piwa sezonowe warzone w Browarze Okocim:

–   Świętojańskie  – jasne, lekkie, niefiltrowane. Dostępne: maj – lipiec 2013

–   Dożynkowe – z okazji pierwszych zbiorów, niepasteryzowane. Dostępne: sierpień – październik 2013

–   Świąteczne – ciemne, bogate w smaku, z aromatem korzennym. Dostępne: listopad 2013 – styczeń 2014

–   Wielkanocne – ciemne, 4 słodowe, bardziej esencjonalne. Dostępne: luty – kwiecień 2014.

 

Sugerowana cena sprzedaży: 3,99 zł / zwrotna butelka 0,5l + kaucja zwrotna za butelkę

 

Więcej na: www.piwasezonowe.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF