BezGlutenNowe #1 to piwo na bazie Kormorana Jasnego Niefiltrowanego. Teraz jego wyjątkowym smakiem mogą bez obaw delektować się również osoby z nietolerancją glutenu. Identycznie jak w pierwowzorze cechą, która decyduje o wyjątkowości tego piwa jest chmielowość. Przy jego komponowaniu użyliśmy pięć odmian. Trzy z nich to odmiany polskie: goryczkowa Marynka, goryczkowo-aromatyczna Sybilla i wybitnie aromatyczny Lubelski oraz najsłynniejsze odmiany naszych sąsiadów: czeski Żatecki i niemiecki Tettnanger. Nisko odfermentowana baza słodowa dodaje subtelnego biszkoptowego posmaku.

bezglutennowe-no1-wwwTeraz bez glutenu!

Produkt uzyskał międzynarodowy certyfikat AOECS PL-065-001 i prawo do posługiwania się znakiem Przekreślonego Kłosa.

Znak Przekreślonego Kłosa powstał w Wielkiej Brytanii w 1972 roku. Prawem do jego nadawania dysponuje AOECS (Association of European Coeliac Societies – Europejskie Zrzeszenie Stowarzyszeń Osób z Celiakią), którego reprezentantem na terenie Polski jest Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Otrzymanie znaku Przekreślonego Kłosa oznacza, że Piwo BezGlutenNowe spełnia wymogi stawiane w ogólnoświatowej normie kodeksu żywieniowego: Codex Standard for Foods for Special Dietary Use for Persons Intolerant to Gluten (Standardy dla produktów specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla osób nietolerujących glutenu). Fakt ten poświadcza nadanie prawa do używania znaku Przekreślonego Kłosa oraz związanego tym certyfikatu o numerze PL-065-001. Oznacza to, że Piwo BezGlutenNowe jest produktem specjalnego przeznaczenia żywieniowego i do normalnej konsumpcji zawierającym poniżej 20 ppm glutenu (20mg na kg).

Co prawda w czasie warzenia piwa BezGlutenNowego stosowany jest zawierający gluten słód, jednak w czasie fermentacji jest on rozkładany na białka proste bezpieczne dla ludzi nietolerujących glutenu.

Aby uzyskać znak Przekreślonego Kłosa dla piwa BezGlutenNowego wprowadziliśmy specjalne procedury produkcyjne i poddaliśmy się audytowi Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Jednocześnie każda partia produktu jest badana na zawartość glutenu przez certyfikowane laboratorium. Laboratorium Nuscana z Poznania w wyniku końcowym badania stwierdziło: „Gluten poniżej granicy oznaczenia ilościowego”.

Piwo pojawi się w sklepach już niebawem o czym oczywiście poinformujemy.

Parametry piwa na stronie: BezGlutenNowe #1

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF