Bogata i zróżnicowana dieta to podstawa dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, dla których odpowiednia dawka cennych wartości odżywczych to warunek właściwego rozwoju. Jednym z najpopularniejszych źródeł witamin zawartych w owocach i warzywach są soki 100%.

tymSoki 100%: to, co w naturze najlepsze – i nic więcej

Spośród bogatej oferty dostępnych w sklepach produktów do picia  warto sięgać po wartościowe soki 100%.  Szczególnie mamy, wybierając sok, powinny zwracać uwagę na skład i wartości odżywcze. Soki  100% Tymbark  produkowane są bez dodatku cukru czy konserwantów. Wybierając sok 100% Tymbark mamy pewność, że składa się jedynie z naturalnych składników i nie zawiera sztucznych barwników.

Abecadło zdrowia malucha w szklance soku

Aby prawidłowo się rozwijać, organizm dziecka potrzebuje regularnych porcji wielu witamin i składników odżywczych. Ich brak w pożywieniu powoduje powstawanie wielu  chorób, np. szkorbutu (niedobór witaminy C), ślepoty (brak witaminy A) oraz krzywicy (niedobór witaminy D). Spośród wszystkich witamin, szczególnie istotna jest witamina C, która wspiera rozwój naturalnej odporności, działa przeciwutleniająco oraz zwiększa przyswajalność żelaza. Witamina A z kolei  wpływa korzystnie na nasz wzrok i utrzymuje prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci. Witaminy z grupy B odpowiadają natomiast za utrzymanie odpowiedniej sprawności umysłowej i fizycznej oraz prawidłowego stanu układu nerwowego, wspomagają metabolizm oraz regulują apetyt. Co ważne, witaminy z grupy B (z wyjątkiem witaminy B12) nie  są magazynowane w organizmie, dlatego tak istotne jest ich codzienne uzupełnianie. Witaminy najlepiej dostarczać dziecku za pośrednictwem odpowiednio skomponowanej diety – w naturalnej i najlepiej przyswajalnej postaci świeżych owoców i warzyw lub w formie  soku.

Dlaczego warto sięgnąć właśnie po sok?

Sok 100% Multiwitamina marki TYMBARK, zawiera precyzyjnie przygotowany koktajl wszystkich niezbędnych dla zdrowia wartości odżywczych, zestawionych w starannie dobranych proporcjach. Sok 100% Multiwitamina TYMBARK to doskonałe źródło aż 11 witamin.  Jest mieszanką soków i przecierów z jabłek, bananów, pomarańczy, ananasów i brzoskwiń. W swym składzie zawiera również słodką papaję i marakuję, odświeżające limonki, mango – hinduski owoc bogów, azjatyckie liczi, guawę, figę kaktusową oraz chiński agrest, ochrzczony przez Nowozelandczyków mianem kiwi. Dodatkowo, zawiera również tak ważne dla dziecka witaminy: C, E, B1, B2, PP, B6, B12 i A, a także kwas foliowy i pantotenowy.

Smak też ma znaczenie

Każdy rodzic wie, że dla dziecka „zdrowe”  nie zawsze znaczy „smaczne”. Dlatego wszystkie soki z portfolio TYMBARK przygotowane są tak, aby smakować nawet najbardziej wymagającemu, małemu konsumentowi. Z przygotowanego na zlecenie TYMBARK badania zatytułowanego Dwa Śniadania Polaków[1] wynika, że młode mamy chętniej podają dzieciom na śniadanie soki, niż owoce i warzywa. Powodem jest nie tylko wygoda, ale też fakt, że większość dzieci lubi i chętnie pije soki, podczas gdy warzywa i owoce nie zawsze spotykają się z ich aprobatą. Soki są zatem również sposobem na pokazanie dzieciom  bogactwa smaku nieznanych im do tej pory owoców.

[1]   Badanie analizujące zwyczaje śniadaniowe polskich rodzin, przeprowadzone w dniach 2-16 października 2013 roku przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy Tymbark

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF