Jesienno-zimowe temperatury, coraz krótsze dni i deszczowa aura sprawiają, że nie odczuwamy dużej potrzeby uzupełnienia płynów, tak często jak w trakcie upalnego lata. Warto jednak pamiętać, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebujemy odpowiedniej ilości wody każdego dnia – bez względu na porę roku – dla zdrowia i lepszego samopoczucia.

Logo BRITA - logotypRozdrażnienie, ból głowy, gorsza koncentracja, zmęczenie, czy zwiększona podatność na infekcje to dolegliwości, które zwykle towarzyszą nam jesienią i zimą. Przyczyn złego samopoczucia szukamy w braku słońca za oknem, tymczasem nasz organizm domaga się wody.

Wiele osób uważa, że skoro nie czuje pragnienia, to znaczy, że nie musi pić. Nic bardziej mylnego. Brak pragnienia to tylko zły nawyk, z którym należy świadomie walczyć. Aby wszystkie procesy w naszym organizmie przebiegały prawidłowo, powinniśmy dostarczać mu tyle płynów, ile traci. Za niezbędne minimum uważa się ok. 1,5 litra wody, czyli 8-10 szklanek wypitych równomiernie w ciągu całego dnia – bez względu na to, czy jest to lato, czy zima. – mówi Katarzyna Biłous, dietetyk.

Bardzo ważne jest picie wody zaraz po przebudzeniu i to właśnie wtedy powinniśmy wypijać największą jej ilość w ciągu dnia. Jednak chłodne jesienne poranki sprawiają, że chętniej sięgamy po ciepłą kawę czy herbatę. Dlaczego? Bo liczy się dla nas smak.

1Smak wody to podstawa

Sposobem, aby popularna kranówka stała się jeszcze smaczniejsza jest jej filtrowanie, które pozytywnie wpływa również na zapach oraz jej przejrzystość. Wystarczy wyeliminować lub zmniejszyć zawartość substancji, które niekorzystnie wpływają na smak wody z kranu, takich jak chlor, który jest dodawany do wody jako bezpieczny środek bakteriobójczy; metale (ołów i miedź), które mogą gromadzić się w instalacji wodociągowej czy kamień niszczący czajniki oraz ekspresy do kawy. Dzięki swoim właściwościom filtry do wody potrafią niemal w 100% oczyścić wodę kranową z chloru oraz redukują jej twardość węglanową, odpowiedzialną za powstawanie tzw. kamienia kotłowego.

Proste rozwiązanie od firmy BRITA

Filtrowanie wodyto obecnie najlepszy i najtańszy sposób na bardzo dobrą jakościowo wodę. Dostępna od ręki i zawsze świeża, dokładnie wtedy kiedy jej potrzebujemy. Większość systemów BRITA przeznaczonych do filtrowania wody zawiera węgiel aktywowany oraz żywicę jonowymienną. Połączenie tych dwóch komponentów doskonale sprawdza się w procesie poprawy jakości wody pitnej. Tam, gdzie wystarcza poprawa smaku wody, stosuje się technologie oparte tylko na węglu aktywnym. Filtry do wody BRITA polepszają właściwości smakowe i fizykochemiczne wody pochodzącej z wodociągów. Dzięki poprawie własności organoleptycznych wody, nadaje się ona do picia bezpośrednio po przefiltrowaniu. Napoje gorące, takie jak kawa i herbata, przygotowane przy użyciu filtrowanej wody uzyskują pełnię smaku i aromatu. Dodatkowo dzięki redukcji twardości wody, w urządzeniach kuchennych używanych do gotowania wody znacznie wolniej będzie osadzał się kamień.

Większość Polaków zna już sztandarowy produkt firmy BRITA, którym jest filtr dzbankowy. Dzięki niewielkiemu dzbankowi z wymiennym wkładem, co miesiąc możemy cieszyć się smaczną wodą idealną do picia.  Tym, którzy cenią wygodę i zależy im na jeszcze łatwiejszym dostępie do smacznej wody w każdej chwili, firma BRITA proponuje nowoczesny, niewielki i prosty w obsłudze filtr podzlewowy, dzięki któremu filtrowana woda dostarczana jest bezpośrednio z kranu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, smaczna woda jest zawsze w zasięgu ręki!

Korzystanie z filtrów do wody to nie tylko zdrowe, ale także ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Mniejsza ilość kupionych butelek z wodą oznacza zmniejszenie negatywnego wpływu plastikowych odpadów na środowisko naturalne oraz mniejsze koszty ich utylizacji.  Filtracja wody to również, wbrew obiegowym opiniom, więcej pieniędzy w domowym budżecie. Dzięki prostym rozwiązaniom BRITA otrzymamy wystarczającą ilość smacznej wody na cały miesiąc za zaledwie za kilkanaście złotych miesięcznie.

5

 

Dzbanek BRITA Marella       Cena: ok. 70 zł   

Dzbanek BRITA Elemaris     Cena: ok. 120 zł       

Dzbanek BRITA Aluna            Cena: ok. 50 zł  

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF