Mylisz się Klaro, twierdząc, że wkrótce bym Cię zapomniał i że niebawem inne otrzymywałyby listy ode mnie. Z pewnością nie doceniasz moich uczuć twierdząc, że kiedykolwiek Cię zapomnę i że w moim sercu zastąpi Cię inna kobieta – to po prostu niemożliwe, nieprawdopodobne, a sama taka myśl jest już nieracjonalna. Jest teraz […] godzina rano.

To czas, gdy ostry głos sowy przypomina nam o świecie duchów. Mógłbym pisać tak do świtu, ale wiem, że to i tak nic nie da i że już powiedziałem za dużo. Wiem, że nie powinienem tak bardzo naciskać… . Jeśli kochasz innego, wkrótce zapomnisz o swym starym przyjacielu Jack’u… Czuje się obolały zmęczony życiem, niczego już nie chcę. Do licha z takim życiem… Naprawdę nie pragniesz mnie widzieć, a zatem dobranoc i do widzenia, piękna Klaro – to słowa, które 1982 r. skierował do swojej pierwszej miłości Jasper Newton Daniel. I choć wydawać by się mogło, że  człowiek ten stał u progu kariery literackiej, to na kartach historii zapisał się innym dziełem. Jack, jak nazywali go przyjaciele, całe życie poświęcił realizacji swojej największej pasji… produkcji whiskey i to ona zajęła miejsce w jego sercu. Dzisiaj dzięki jego determinacji ludzie we wszystkich zakątkach świata mogą delektować się smakiem Jack Daniel’s Tennessee Whiskey.

3

Nigdy nie dowiemy się, jak potoczyłyby się losy Jacka, gdyby panna Klara odwzajemniła jego miłość. Nie dowiemy się również zbyt wiele o innych kobietach w życiu Jacka. Jedno jest pewne – był miłośnikiem kobiecej urody i słynął z tego, że miał w życiu wiele przyjaciółek.
I choć Jack nigdy się nie ożenił, to do dzisiaj po Lynchburgu krążą opowieści o tym, że dwa żelazne krzesła, które stoją przy jego grobie, służyć miały kobietom, które opłakiwały go
po śmierci.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF