Każdy, kto fantazjował o tym, aby wkraść się do fabryki czekolady może wreszcie spełnić swoje marzenie. Przy Brukowej 6a w Łomiankach powstała pierwsza czekoladziarnia Manufaktury Czekolady. To jedyny zakład w Polsce, w którym proces produkowanych ręcznie czekolad odbywa się na oczach gości. Dodatkowo, dzięki czekoladowym warsztatom, możliwe jest wykonanie własnej edycji wymarzonej tabliczki.

Hartowanie_i_formowanie_tabliczek_Manufaktura_CzekoladyW KRAINIE CZEKOLADY. Gości odwiedzających czekoladziarnię przywita sprzedawczyni „czekoladowych marzeń”. Chętnie  opowie wiele słodkich ciekawostek i historii. Na przykład o tym, że czekolada z wdziękiem ugości anielską wanilię, aromatyczny imbir, a nawet kwiat soli morskiej. Na nasze życzenie specjalnie wyselekcjonowane ziarna kakao zamienią się w zmysłową i naturalnie gęstą czekoladę na gorąco. Dzięki takim pysznościom pobyt w lokalu przy Brukowej 6a może się nieco wydłużyć. Warto wówczas zaobserwować proces produkcji czekolady odbywający się za szklaną ścianą w lokalu. Na miejscu przebiega hartowanie, formowanie, chłodzenie, zdobienie i pakowanie tabliczek. Wszystko zgodnie z ideą – naturalnie – od ziarenka kakao aż do gotowej tabliczki. Bez spulchniaczy, aromatów i ulepszaczy. Bez drogi na skróty.

SPEŁNIJ SWOJE CZEKOLADOWE MARZENIE. Na chętnych podążać tak wytyczoną ścieżką czekają czekoladowe warsztaty. Dzięki nim wykreujemy własną tabliczkę czekolady wybierając dodatki spośród 52 udostępnionych przez Manufakturę Czekolady, np.: mięta, chili peri peri, cytryna, orzeszki piniowe a nawet kardamon, popcorn czy pomidory. Poza tym, możemy eksperymentować proponując nowe, wymyślone przez nas składniki. Na warsztatach w czekoladziarni dowiemy się również jak precyzyjnie ulepić trufle. Ale nie tylko. Odważymy się sięgać po nowe smaki, a zainspirowani historią właścicieli zyskamy wiarę w to, że warto spełniać marzenia.

Czekoladziarnia_Brukowa_6aManufaktura Czekolady jest owocem wieloletniej przyjaźni i miłości do czekolady. To spełnienie marzeń. Chcemy aby pierwsza czekoladziarnia pomogła nam spełnić także marzenia innych. Zapraszamy do czekoladowego świata każdego, kto oglądając film „Czekolada” albo „Charlie i fabryka czekolady” marzył
o wcieleniu się w postaci głównych bohaterów –
tłumaczą współwłaściciele czekoladziarni – Tomasz Sienkiewicz i Krzysztof Stypułkowski.

Czas pobudzić wyobraźnię i sentymentalnie pobłądzić w krainie fantazji, pomiędzy marzeniami a rzeczywistością sprawić sobie zmysłową ucztę. Celebrując otwarcie czekoladziarni, Manufaktura Czekolady stworzyła niezwykłą tabliczkę – Criollo Porcelana.  Wykonana z jednego z najdroższych i najbardziej poszukiwanych na świecie ziaren kakaowca edycja jest już dostępna w nowym lokalu przy Brukowej 6a oraz e-sklepie Manufaktury Czekolady na www.manufakturaczekolady.pl. W czekoladziarni przy Brukowej 6a odkryjemy ponadto niespotykane w innych miejscach afrodyzjaki – truskawkowe trufle i bajeczne lizaki. Na wielbicieli słodkości czekają także znane już czekolady z ziaren kakao sprowadzanych z Ghany, Wenezueli, Kolumbii, Republiki Dominikany czy Ekwadoru.

 

Ceny:

Czekolada Criollo Porcelana  – 25,90 PLN netto/50g.

Czekoladowe warsztaty, opcje warsztatowe:

– Przygotowanie własnej tabliczki – 30 PLN brutto/1 osoba. Grupy zorganizowane 10 – 20 osób

– Warsztaty 4-godzinne – 250 PLN brutto/1 osoba

 

 

 

Więcej o Manufakturze Czekolady:

http://www.manufakturaczekolady.pl

https://www.facebook.com/ManufakturaCzekolady

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF