W połowie listopada ruszyła telewizyjna kampania reklamowa Dr. Oetkera zachęcająca do rodzinnego pieczenia i dekorowania pierniczków.

Spot przedstawia rodzinne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, podczas których rodzice wraz z dziećmi wspólnie pieką i dekorują pierniki. Nowa reklama Dr. Oetkera komunikuje, że dzięki cudownym zapachom, magicznym kształtom i kolorowym dekoracjom, pierniczki zmieniają się w bajkowe, świąteczne wypieki. Ciepła familijna atmosfera, znana z innych kampanii reklamowych Dr. Oetkera, została dodatkowo podkreślona przez osobę narratora – dziewczynkę, która opisuje przygotowania do świąt jako magiczne i bajkowe wydarzenie, nazywając mamę „królową wypieków”.

– Specjalnością firmy Dr. Oetker są produkty przeznaczone do pieczenia i dekorowania ciast. Jednak  po raz pierwszy Dr. Oetker zdecydował się na pokazanie w reklamie słodkich dekoracji do ciast, które na przestrzeni ostatnich lat stały się nieodzownym elementem świątecznych wypieków. Nowy spot  przedstawia piękną, bożonarodzeniową tradycję pieczenia i dekorowania pierniczków. Warto podkreślić, że Dr. Oetker jako pierwszy wprowadził na rynek produkty, które pomagają kultywować tę piękną tradycję i jako jedyna marka na rynku oferuje konsumentom tak szeroką gamę słodkich dekoracji. Przy tworzeniu nowego spotu zależało nam na podkreśleniu, że Pierniczki i dekoracje Dr. Oetkera wprowadzają do domu pełną magii atmosferę świąt Bożego Narodzenia– mówi Łukasz Idziński, Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji Dr. Oetker Polska

Kampania obejmie swoim zasięgiem największe ogólnopolskie stacje telewizyjne m.in. Polsat, TVN – z uwzględnieniem najbardziej popularnych programów z ramówki. Blisko 50% emisji umiejscowionych będzie w czasie  Prime Time’u. Za kreacje spotu odpowiada agencja Scholz&Friends, natomiast planowaniem i zakupem mediów do kampanii zajmuje się dom mediowy OMD Media Direction.

Świąteczne działania firmy Dr. Oetker obejmują również Internet. Na odświeżonej stronie www.oetker.pl uruchomiono specjalny serwis bożonarodzeniowy, na którym użytkownicy znajdą moc inspiracji do świątecznych wypieków, liczne przepisy, szkółkę dekorowania pierniczków oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF