Większość z nas przepada za smakiem świeżo wypieczonego i jeszcze ciepłego pieczywa. Jednak nie wszyscy mamy czas na pieczenie chleba w domu, dlatego często wybieramy wypieki z hipermarketów. Aby zapewnić jak najbardziej domowy smak swoich wypieków, Tesco jako pierwsza sieć handlowa w Polsce wprowadziła niemal 80 różnych bułek, bagietek, ciabat i chlebów bez sztucznych dodatków i polepszaczy.  

Piekarnia TescoSłowo „polepszacz” w zestawieniu z produkcją pieczywa często kojarzy się z niechcianym dodatkiem chemicznym powodującym, że pieczywo jest sztucznie „nadmuchane”, ma większą objętość, szybko traci świeżość i jest mało treściwe. Dlatego od  października Tesco we wszystkich swoich piekarniach sprzedaje pieczywo bez sztucznych dodatków – tzw. „E”. Nowa jakość pieczywa spotkała się z uznaniem znanego krytyka kulinarnego Roberta Makłowicza, który teraz firmuje wypieki Tesco swoim wizerunkiem.

Nasi klienci przywiązują coraz większą wagę do tego co znajduje się na ich talerzach. Zależy im na naturalnych i zdrowych produktach, dlatego nasze wypieki powstają tylko na naturalnym zakwasie i ze starannie wyselekcjonowanej mąki z polskich młynów – mówiMichał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska. Jednak co najważniejsze, jako pierwsza sieć handlowa  nie korzystamy ze sztucznych ulepszaczy – dodaje Sikora.

Zmiana w ofercie pieczywa została nazwana przez Tesco „czystą etykietą”, a to dlatego, że teraz klienci nie znajdą w składzie pieczywa żadnych sztucznych dodatków. To szczególnie dobra informacja dla osób dla których ważne jest naturalne pochodzenie produktów, ale i przystępna cena. Firma bowiem, zmieniając skład swoich wypieków nie zmieniła ich cen, dzięki czemu za bułki i chleby bez polepszaczy zapłacimy tyle samo co przed zmianami receptur.

W ofercie Tesco znajdziemy niemal 80 różnych wypieków, m.in. bułki graham, wiejskie, fińskie, kajzerki zwykłe, z sezamem, wieloziarniste, oraz chleb alpejski, polski, ze słonecznikiem, żytni,  królewski, razowy, słowiański, a także bagietki zwykłe, fitness i prowansalskie. Lista wszystkich produktów jest naprawdę długa, dlatego z pewnością można uznać, że każdy smakosz znajdzie w ofercie Tesco coś dla siebie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF