Sushi, pyszne i modne danie, które na przestrzeni ostatnich lat zyskało rzeszę fanów, których potocznie nazywa się sushiżercami. Coraz częściej mówi się o nim nie tylko na salonach, ale i w domowym zaciszu. Powstało na jego temat mnóstwo różnych plotek. Załoga warszawskiej restauracji OTO!sushi postanowiła rozprawić się z  mitami, które krążą po mieście na temat tego azjatyckiego przysmaku. Poniżej przedstawiamy listę nieprawdziwych informacji, które zostały zasłyszane od gości lokalu.

 1. OTO!Sushi_LOGO (1)Sushi to danie skomponowane przez speca kulinarnego. Błąd! Sushi powstało przez… przypadek. Aby ryby nie straciły świeżości przekładano je warstwą ryżu z dodatkiem octu.  Dzięki takiemu zabiegowi, ryby były zdatne do spożycia przez długi, długi czas.
 1. Sushi pochodzi z Japonii. Blef! Pochodzi z Chin i tam powinniśmy doszukiwać się jego korzeni.
 1. Imbir japoński występuje w 2 odmianach: białej i różowej. Nic bardziej mylnego. Imbir występuje tylko w białym kolorze. Czasami w restauracjach można natknąć się na różowe kłacza rośliny, ale … to tylko sposób jego marynowania
 1. W sosie sojowym maczamy głównie ryż. Wprost przeciwnie. W lokalach sos sojowy podawany jest głównie po to, by klienci mogli zamoczyć w nim wystający kawałek ryby lub wodorosty, a nie ryż. J
 1. W Polsce zjemy sushi takie samo jak w samej Japonii. Nieścisłość. W Polsce restauracje serwują to danie na styl amerykański, a nie japoński, to połączenie kuchni fusion oraz sushi, dlatego też nazywane jest fusion sushi.
 1. W smaku sushi chodzi o dominację jednego, głównego składnika. Zdecydowanie nie. Sushi to suma wszystkich smaków. Chodzi głównie o zbalansowanie wszystkich składników.
 1. 1. Oto! Sushi 1 (1)Sushi można jeść tylko za pomocą pałeczek. Mit! Nie wstydź się. Jeśli nie czujesz się swobodnie jedząc pałeczki, jedz rękami! Nie ma w tym nic złego. Japońska etykieta przewiduje tego typu działanie, a co więcej jest ono wskazane.
 1. Wszystkie odmiany sushi powstały w Azji. Niezupełnie – California Maki powstały w USA w latach osiemdziesiątych. Wodorosty znajdują się w środku, a z zewnątrz pierwszą warstwę tworzy ryż obtoczony w sezamie.
 1. Marynowany imbir posiada jedynie funkcje ozdobne. Fałsz. Zadniem marynowanego imbiru jest oczyszczenie kubków smakowych i powinno się po niego sięgać między każdym kolejnym kęsem. Podkreśla walory smakowe.
 1. Przygotowując sushi należy trzymać się określonych zasad. Jedynym ograniczeniem w komponowaniu sushi, jest nasza wyobraźnia.
 1. Każda odmiana ryżu nadaje się do przygotowania sushi. Najlepiej sprawdzają się takie odmiany ryżu, które posiadają krótkie ziarna. W Europie i USA najczęściej stosuje się ryż NISHKI.
 1. Zanim rozpoczniesz konsumpcję sushi wymieszaj sos sojowy z  wasabi. Nigdy tego nie rób. Niestety taka praktyka nie należy do najbardziej eleganckich i jest przejawem nieznajomości zasad zachowania przy stole.
 1. OTO!SUSHI_ (1)Sushi należy popijać tylko wodą. Przy jedzeniu tej potrawy popijanie jest w ogóle nie wskazane. W restauracjach sushi najczęściej podawana jest do niego zielona herbata, wino śliwkowe lub napój aloesowy.
 1. Sushi to tylko surowa ryba. Zarówno mięsne składniki jak i rybne najczęściej są surowe, ale nie muszą takie być i nie jest to cechą charakterystyczną sushi. Słowo „SUSHI“ oznacza kwaśny ryż i określa taki skropiony octem.
 1. Siorbanie w japońskiej knajpie jest faux pas! Siorbanie w japońskiej restauracji to oznaka, że komuś bardzo smakuje spożywana potrawa i to forma pochwały dla kucharza. Niesamowite? A jednak!
 1. Orchidea na talerzu w lokalu specjalizującym się w sushi to tylko element ozdobny. Kwiatki są jadalne, spróbuj jak smakują.

Więcej informacji na:

http://www.oto-sushi.pl/
http://www.oto-sushi.pl/zamow-online.php

https://www.facebook.com/pages/OTOSUSHI/171241514129?ref=ts&fref=ts

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF