Jeśli poszukujesz orzeźwiającego napoju o obniżonej kaloryczności i wspaniałym smaku nowy Sprite spełni Twoje oczekiwania. Dzięki dodatkowi słodzika naturalnego pochodzenia z liści stewii jego kaloryczność została ograniczona o 30%[i].

Sprite KV wersja 1Nowy Sprite to kolejny, obok trzech smaków Nestea Green Tea, produkt w portfolio firmy Coca-Cola, który obok cukru zawiera dodatek słodzika naturalnego pochodzenia, pozyskiwanego z liści stewii. Jednocześnie jest to pierwszy napój gazowany z dodatkiem tego rodzaju słodzika w ofercie firmy w Polsce.

Stewia to roślina pochodząca z Paragwaju. Jej wspaniałe właściwości poznały już 200 lat temu rdzenne plemiona Indian Guarani, nazywając ją Caa-chee, czyli miodowy liść i stosując do słodzenia napojów i potraw. Ekstrakt z liści stewii nie dostarcza kalorii i jest ponad 200 razy słodszy niż cukier, dlatego już jego niewielka ilość wystarczy, by uzyskać pożądany słodki smak.

Wyciąg z liści stewii (glikozydy stewiolowe) w charakterze słodzika został dopuszczony do stosowania w produktach spożywczych w Unii Europejskiej w 2011 roku po uzyskaniu pozytywnej opinii dotyczącej jego bezpieczeństwa przez Europejski Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA, European Food Safety Authority).

Warto wspomnieć, że The Coca-Cola Company od blisko 50 lat pracuje nad innowacjami na rynku słodzików, aby zapewnić konsumentom dostęp do szerokiej oferty produktów o obniżonej lub zerowej kaloryczności. Ekstrakt z liści stewii wykorzystywany w napojach jest wynikiem pionierskich prac The Coca-Cola Company i firmy Cargill. The  Coca-Cola Company była pierwszą firmą w Europie, która wprowadziła na ten rynek napój słodzony tym słodzikiem w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi, np. cukrem, sokiem, etc. Obecnie na całym świecie The Coca-Cola Company oferuje ponad 30 napojów gazowanych  i niegazowanych z dodatkiem słodzika na bazie stewii w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi, takim jak soki owocowe, cukier i inne słodziki. Napoje te są dostępne w wielu krajach np. w Argentynie, Brazyli, Kanadzie, Francji, Japonii, Turcji i Stanach Zjednoczonych.

Nowy Sprite trafił do sklepów w Polsce pod koniec listopada.

Rekomendowane ceny produktów:

puszka 330ml –  1,99pln
butelka 500ml – 3,29pln
butelka 1l – 4,19pln
butelka 1.5l – 5,19pln
butelka 2l – 5,49pln
butelka 2.25l – 5,79pln[i] Dzięki niższej o 30% zawartości cukrów  w porównaniu z większością słodzonych napojów gazowanych o smaku cytrynowo-limonkowym na polskim rynku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF