Zdrowe ciało oraz pogoda ducha – to cele, w których realizacji bez wątpienia pomóc może odpowiednio skomponowana codzienna dieta. Mając je na uwadze warto umieścić w niej produkty z dodatkiem orkiszu, nazywanego zbożem XXI wieku. Jego niezwykle cenne wartości odżywcze znajdziemy w nowym produkcie firmy GRANEX – Waflach ryżowych z orkiszem.

 


Wafle ryżowe z orkiszem GRANEX to nowa propozycja dla osób dbających o zdrowie i szczupłą sylwetkę. Produkowane są z ziaren białego i brązowego ryżu z dodatkiem ziaren orkiszu. Są bogate w węglowodany, białka, kwasy tłuszczowe, witaminy i składniki mineralne, które odpowiadają m.in. za ładny wygląd, krążenie krwi oraz pracę mózgu. Dostarczają też dużej ilości błonnika pokarmowego o właściwościach prebiotycznych (5,7 g w 100 g), odpowiedzialnego za prawidłowe działanie układu pokarmowego oraz nieocenionego w diecie odchudzającej. Wafle są ponadto wyjątkowo niskokaloryczne – jedna ich kromka zawiera bowiem tylko 33 kcal.
Wafle ryżowe z orkiszem idealnie sprawdzają się zarówno jako baza kanapek, w zastępstwie tradycyjnego pieczywa,  jak i przekąska, którą bez ograniczeń można chrupać w ciągu dnia.
Zboże XXI wieku
Pszenica orkisz, przez wiele lat zapomniana i nieuprawiana, w starożytności stanowiła podstawę siły i zdrowia gladiatorów. W średniowieczu wielką propagatorką tego ziarna była siostra Hildegarda z Bingen, która trafnie pisała: „daje człowiekowi mocne mięśnie i zdrową krew, szczęśliwy umysł i pogodną duszę”. Ziarno orkiszu zawiera ok. 13% – 17% więcej białka niż pszenica zwyczajna, jest także od niej bogatsze w łatwo przyswajalny gluten. Orkisz stanowi również najwartościowsze wśród zbóż źródło cynku, miedzi, selenu, krzemu oraz witamin A, E i D.
Ziarno orkiszu jako składnik posiłków ma cenny wpływ na zdrowie człowieka. Wspomaga aktywność umysłową, poprawia nastrój i koncentrację, wzmacnia też ciało, szczególnie w stanach zmęczenia bądź regeneracji po chorobie. Wiemy dzisiaj również, że obniża poziom cholesterolu, a także – pomaga pozbyć się nagromadzonych w organizmie toksyn. Dzięki wysokiej zawartości krzemu ma niebagatelny wpływ na urodę – wpływa na ładny wygląd skóry, włosów i paznokci. Wafle ryżowe z orkiszem GRANEX będą więc doskonałym uzupełnieniem codziennej, zbilansowanej diety.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF