Odkurzacze pionowe szczególną popularnością cieszą się na zachodzie, jednak i u nas zaczęto doceniać korzyści płynące z zakupu takiego sprzętu, przez co urządzenia tego typu zaczęły pojawiać się w ofertach producentów skierowanych na rynek europejski. Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dla których warto rozważyć zakup takiego odkurzacza.

 1. Precyzyjne i wygodne odkurzanie

W przeciwieństwie do tradycyjnego odkurzacza poziomego nie ciągniesz za sobą ciężkiego urządzenia, więc odkurza Ci się wygodniej. Z łatwością dotrzesz do zakamarków, problemem nie będą również schody.

Ponadto odkurzacze VAX Air Cordless posiadają wbudowany akumulator, dzięki któremu stajesz się niezależny od gniazdka elektrycznego.

image00_big

Odkurzacze pionowe firmy VAX, lidera rynku pielęgnacji podłóg w Wielkiej Brytanii, wyróżniają się zastosowaniem najwyższej jakości akumulatorów stosowanych w elektronarzędziach wiodących na świecie firm: Milwaukee, AEG i RYOBI.

Dzięki temu, czas ładowania baterii wynosi zaledwie 2,5 godziny, a czas pracy, w zależności od powierzchni, wynosi:

 • 30 minut (dywany)
 • 60 minut (panele, gres)
 • 40 minut (wykładziny)
 1. Wbudowana elektroszczotka

image04_big

Odkurzacze firmy VAX  mają  wbudowaną elektroszczotkę, która jest szczególnie przydatna dla posiadaczy zwierząt domowych. Jest to napędzany silnikiem elektrycznym obrotowy wałek przeznaczony do odkurzania dywanów i wykładzin. Dzięki elektrycznemu napędowi szczotki obrotowej cała siła ssania używana jest na zbieranie kurzu. Elektroszczotkę można włączać lub wyłączać  – w zależności od potrzeb.

 1. Technologia cyklonowa i brak worków

Odkurzacze pionowe to w zdecydowanej większości odkurzacze bezworkowe. W urządzeniach firmy VAX zastosowano technologię cyklonu, a oznacza to, że takie odkurzacze zamiast worka mają specjalną komorę, do której zasysane jest powietrze, a następnie wprowadzane w ruch wirowy (stąd też nazwa cyklon) – wszystko po to, aby efektywnie oddzielić zanieczyszczenia, które gromadzą się w pojemniku. Odkurzacz wyposażony w taką technologię nie traci siły ssania wraz z zapełnianiem się pojemnika.

 1. Kompaktowe rozmiary

image02_big

Złożony odkurzacz pionowy zajmuje bardzo mało miejsca. Waga takiego urządzenia wynosi, w zależności od modelu, od 3,4 kg do 5,1 kg (odkurzacze VAX) – odkurzanie schodów i pięter nie będzie już problemem.

 1. Konstrukcja typu 2w1

image01_big

VAX w ofercie posiada odkurzacze pionowe, w których można odczepić zespół cylindra tworząc w ten sposób mały odkurzacz do sprzątania zakamarków.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF