Dieta, utrzymanie smukłej sylwetki, bycie „fit” – coraz więcej ludzi chce prowadzić zdrowy styl życia. Specjaliści od żywienia przestrzegają jednak przed nieodpowiedzialnym zrzucaniem kilogramów, głodzeniem się, zbyt restrykcyjnymi dietami. Chcąc zmniejszyć masę naszego ciała, często odżywiamy się nieprawidłowo: brakuje nam witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co zatem zrobić, by nasze posiłki były niskokaloryczne, ale jednocześnie pełne składników odżywczych?
Z myślą o tych, którzy chcą odchudzać się z głową, Graal stworzył nową gamę produktów FIT.


OLYMPUS DIGITAL CAMERAChcąc zachować odpowiednią masę ciała, powinniśmy wprowadzić na stałe do naszego menu ryby. Są zdecydowanie mniej kaloryczne na przykład od czerwonego mięsa, a dostarczają równie dużo energii. Ryby są bowiem źródłem pełnowartościowego białka, lepiej przyswajalnego od tego zawartego w mięsie ssaków. Białko jest ważnym komponentem wszystkich komórek ciała – by zapewnić im odpowiedni wzrost i regenerację, musimy stale uzupełniać niedobory tego cennego składnika.

Stosując dietę, staramy się wyeliminować z naszych posiłków wszystkie tłuszcze. Niesłusznie! Są bowiem „złe” i „dobre” tłuszcze. Te „dobre” to nienasycone kwasy tłuszczowe, które nie tylko mają zbawienny wpływ na nasze ciało, ale i umysł: poprawiają pamięć i koncentrację, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu. Najłatwiej dostępnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych są właśnie ryby, które zawierają kwasy omega-3 i omega-6. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kwasów omega jest ważne zwłaszcza zimą, ponieważ wspomagają one układ immunologiczny, budując naszą odporność.

GRAAL_Tunczyk_FIT_w_wodzie_z_oliwa_z_oliwek_160gW zdrowym odżywianiu ważne jest również to, żeby wybierać produkty lokalne, które są świeże, nie przebywają tysięcy kilometrów w niepewnych warunkach w transporcie, ale od razu trafiają do przetwórców. Morze Bałtyckie to prawdziwa skrzynka ze skarbami: Graal wydobywa z niej dla Was m.in. makrele, śledzie, dorsze i szproty.

Wszystko, co najlepsze w rybach, znajdziecie w nowej gamie produktów Graal FIT. W serii FIT ograniczyliśmy do minimum szkodliwe składniki, takie jak sól, cukier czy tłuszcze nasycone. Dzięki temu produkty te są o 50% mniej kaloryczne niż standardowe puszki o tej samej gramaturze, zachowując przy tym wspaniały smak i dobroczynne dla zdrowia właściwości. Witaminy A, D, E, C i z grupy B; wapń, potas, magnez, żelazo, jod… Tak wiele drogocennych składników jest zamkniętych w niedużej puszce – porcji idealnej na jeden posiłek!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF