Już jest, bezcukrowa guma do żucia dla dzieci Orbit® Strawberry for Kids o nowym truskawkowym smaku.

Orbit® Strawberry for Kids to nowy truskawkowy smak bezcukrowej gumy do żucia dla dzieci. Guma dostępna jest w formacie koperty zawierającej 14 miękkich listków, która z łatwością zmieści się w kieszonce kurtki lub w szkolnym plecaku.

Orbit_Strawberry_for_KidsNowa guma Orbit® Strawberry for Kids poszerza ofertę bezcukrowych gum do żucia dla dzieci. Do tej pory najmłodsi konsumenci mogli cieszyć się tylko jednym smakiem gum dla dzieci – Orbit For Kids Bubblegum.

Dzięki truskawkowej bezcukrowej gumie do żucia Orbit dzieciaki będą mogły zadbać o higienę jamy ustnej.

Według raportu firmy badawczej Ipsos, opracowanego na podstawie wyników ankiet przeprowadzonych podczas bezpłatnych przeglądów stomatologicznych w ramach programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, który wspiera Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, wynika, że ponad 76% polskich uczniów w wieku 6-12 lat ma problemy z próchnicą, natomiast w grupie dzieci w wieku 7-9 lat ten procent jest jeszcze wyższy i wynosi 79%.[1]

Warto pamiętać, że żucie bezcukrowej gumy pomaga neutralizować kwasy zwiększające ryzyko rozwoju próchnicy, a codzienna higiena, które pomaga zachować zdrowe i piękne zęby jest bardzo prosta i zawiera się w 4 krokach:

  • Dokładnie szczotkuj zęby pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie.
  • Stosuj dodatkowe środki do higieny jamy ustnej, aby oczyścić przestrzenie międzyzębowe (szczoteczki i nitki międzyzębowe, płyny do płukania jamy ustnej).
  • Żuj bezcukrową gumę po jedzeniu lub słodkich napojach, gdy nie możesz umyć zębów.
  • Regularnie odwiedzaj lekarza stomatologa, co najmniej raz na 6 miesięcy.

Sugerowana cena to 2,99 zł/ opakowanie 14 listków.

[1] W ramach dwóch edycji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” przeprowadzono w sumie 14 400 przeglądów dentystycznych
w wybranych szkołach podstawowych z 10 województw: opolskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego (1 edycja) oraz mazowieckiego, podlaskiego, łódzkiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego (2 edycja). Każdemu przeglądowi towarzyszyła ankieta wypełniana przez dentystę. „Badanie przesiewowe stanu uzębienia wśród dzieci ze szkół podstawowych”, Ipsos, marzec 2014, 2015.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF