Sobotni majowy poranek, rodzina w komplecie. Na stole lądują wiosenne nowalijki, kawa, świeże pieczywo i coś do jego smarowania. Najlepiej nowa Rama Familijna – zawiera wiele składników, których potrzebuje każda z osób siedzących przy stole.

 

Wszyscy wiemy, że zbilansowane posiłki, które są bogate we wszystkie potrzebne dla organizmu składniki to absolutna podstawa. Już od maja w sklepach Tesco i ABC będzie można znaleźć nową Ramę Familijną, zawierającą ważne w prawidłowym żywieniu składniki. Rama Familijna jest wytwarzana z olejów roślinnych – głównie słonecznikowego i rzepakowego – dzięki czemu jest naturalnym źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych i witaminy E. Ponadto została obowiązkowo wzbogacona w witaminę A i D. Zawiera 39% tłuszczu, a więc jest mniej kaloryczna niż niektóre inne margaryny, co jest bardzo ważne w diecie zarówno dorosłych, jak i dzieci – dzienna porcja to 70 kcal. Mniejsza ilość tłuszczu to także mniej nasyconych kwasów tłuszczowych, które powinniśmy w naszych posiłkach ograniczać (2 g w dziennej porcji 20 g Ramy Familijnej). Mimo mniejszej ilości tłuszczu ogółem, dzienna porcja nowej Ramy dostarcza 30% Wskazanego Dziennego Spożycia (GDA) dla kwasów tłuszczowych Omega-3 i 14% dla Omega-6.

Witamina D jest niezwykle ważna w okresie dziecięcym, a od lat wyniki badań dotyczące jej spożycia przez dzieci są alarmujące. Aby zapobiec jej niedoborom, żywieniowcy i lekarze rekomendują podawanie dzieciom produktów w nią wzbogacanych – dobrym sposobem jest przygotowanie zdrowych i smacznych kanapek. Dzienna porcja Ramy Familijnej (20 g) dostarcza 30% rekomendowanego dziennego spożycia witaminy D  (1.5 µg). Zadbajmy o to, aby kanapki, które przygotowujemy były pełnowartościowym, zdrowym posiłkiem!

Nowa Rama Familijna jest dostępna w atrakcyjnej dla domowego budżetu cenie – 3.99zł (sugerowana cena detaliczna). Pojawi się na półkach sklepów sieci Tesco i ABC już na początku maja.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF