Ulubiony kurczak, egzotyczne przyprawy i ryż – to połączenie oznacza, że czas na danie orientalne. Pyszne, pachnące i smakujące jak na Dalekim Wschodzie, pomoże przygotować nowy Fix Knorr Danie orientalne z kurczakiem. Przepisy na pyszne dania z kurczakiem znajdziemy też w programie „Prosty przepis na dziś!”.

Fix Knorr Danie orientalne z kurczakiemKurczak z ryżem to jedno z najbardziej popularnych dań w Polsce. Szefowie kuchni Knorr postanowili spojrzeć na to połączenie świeżym okiem. Wynikiem ich wytężonej pracy jest Fix Knorr Danie orientalne z kurczakiem. Kompozycja została stworzona z najwyższej jakości suszonych warzyw i ziół oraz charakterystycznych dla Orientu 9 przypraw. Intensywny zapach i egzotyczny smak dania to zasługa m.in. kardamonu, kolendry, kminu rzymskiego, imbiru, cynamonu oraz goździków. Zostały one poddane procesowi suszenia, dzięki czemu zachowały swój niezwykły aromat, wyczuwalny tuż po otwarciu opakowania.

Jak to zrobić?

Dotąd mieliśmy okazję kosztować takiego nowoczesnego połączenia w restauracjach czy podczas zagranicznych wyjazdów – teraz  kuchnię orientalną możemy wprowadzić do swojego domu. Co więcej, danie przygotujemy niezwykle szybko i łatwo. Dowód? Propozycja przyrządzenia potrawy polecana przez szefów kuchni Knorr:

1. Pokrój 500g kurczaka i podsmaż na oleju

2. Połącz 150 g jogurtu naturalnego z 200 ml wody. Dosyp zawartość opakowania Fix Knorr, aby nadać kurczakowi wyjątkowy, prawdziwie orientalny smak i aromat.

3. Dodaj do kurczaka i gotuj przez 5-8 minut.

Świetnym pomysłem będzie posypanie gotowego dania posiekaną natką kolendry.

Danie orientalne z kurczakiemA efekt?

I tak oto na stole ląduje wyjątkowy obiad, w którym rozsmakują się nie tylko wielbiciele egzotycznych smaków. Tak bliski nam kurczak oraz podanie z ryżem sprawi, że zajadać się będą wszyscy domownicy i danie orientalne w mig zniknie z talerzy. Wyjątkowa receptura, smak orientalnej kuchni gwarantowany przez szefów kuchni Knorr, łatwość przygotowania – to prosty przepis na sukces podczas codziennych obiadów.

Sugerowana cena detaliczna:

2,89 PLN

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF