Żyjemy coraz intensywniej. Zabiegani pomiędzy pracą, domem a uczelnią z trudem znajdujemy czas by zadbać o siebie, co jest szczególnie ważne w okresie jesiennego przesilenia. Często nie możemy wygospodarować chwili, by zjeść coś pożywnego i ciepłego w ciągu dnia.  Dla tych, którzy szukają szybkich, ale jednocześnie zdrowych rozwiązań Marwit stworzył zupę krem z soczewicy z chili.

zupa_krem_soczewicaTo co zdrowe wcale nie musi być nudne! Ostatnio popularna soczewica to źródło wielu wartości odżywczych. Zawiera ona duże ilości łatwo przyswajalnego białka, które może stać się alternatywą dla mięsa. Dlatego też jest ciekawą propozycją dla wegetarian. Poza tym w czerwonej soczewicy kryje się  fosfor, magnez, potas i żelazo. To także źródło kwasu foliowego i sycącego błonnika. Aby zupie krem nadać charakteru doprawiono ją szczyptą chili, które nie tylko wzbogaca smak, ale też stymuluje spalanie tłuszczu. To propozycja dla tych, którzy chcą być fit!

Kremowa zupa ze zmiksowanej czerwonej soczewicy, marchewki, czosnku oraz innych przypraw (w tym pikantnej chili) ma oryginalny indyjski smak. Stanowi dwie z pięciu zalecanych dziennych porcji warzyw i owoców. Nie zawiera substancji konserwujących, zagęszczających, wzmacniających smak czy barwników.

Ta nowoczesna kompozycja od Marwit rozgrzeje nas chłodne dni i zadba o nasze zdrowie. Zrób sobie małą przerwę i rozkoszuj się tym wyjątkowym smakiem.

Cena: ok. 6 zł/ 500 ml

www.marwit.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF