Wprowadzanie nowych smaków i konsystencji do diety dziecka karmionego od narodzin wyłącznie mlekiem mamy może stać się niemałą rewolucją. Dlatego rozszerzając dietę malucha lub komponując różnorodne posiłki z pojedynczych składników, warto sięgnąć po nowe produkty GERBER z linii Moja pierwsza łyżeczka – Dynię i Brokuły.

Przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecku wystarcza jedynie mleko mamy. Jednak pediatrzy i dietetycy twierdzą, że pierwsze niewielkie ilości posiłków przeznaczonych specjalnie dla niemowląt można zacząć wprowadzać do jego diety już po ukończeniu 4. miesiąca. Dopiero na tym etapie organizm malucha jest na tyle ukształtowany i rozwinięty, aby odpowiednio przyjmować i trawić pokarmy inne niż tylko mleko mamy. Jak mówi Anna Rzeszotek, Ekspert ds. Żywienia w Nestlé Polska S.A. – Okres pomiędzy 5., a 7. miesiącem życia dziecka określa się jako „okienko tolerancji”, czyli szczególny czas, kiedy jego organizm lepiej toleruje nowości w diecie. Rozpoczęcie rozszerzania diety właśnie w tym okresie obniża ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej u malucha.

Co na początek?

Już od narodzin mleko mamy, zawierające laktozę, pozwala dziecku na poznanie delikatnie słodkiego smaku. Maluch przez pierwsze miesiące życia przyzwyczaja się do niego i niekiedy potrzebuje więcej czasu, aby zaakceptować odmienny smak warzyw. W Polsce pierwszym warzywem, które zwykle poznają niemowlaki, jest… marchewka! Przecier z marchwi
to idealna propozycja na początek wprowadzania do diety dziecka pierwszych warzywnych smaków
– twierdzi Anna Rzeszotek. Oprócz marchewki, mama ma do wyboru również inne ciekawe produkty, takie jak dynia lub brokuły. Aby maluch mógł poznać różnorodne smaki, marka GERBER wprowadziła do linii Moja pierwsza łyżeczka dwa nowe, jednoskładnikowe przeciery – DYNIĘ oraz BROKUŁY. Rozszerzanie diety zazwyczaj rozpoczyna się od podawania dziecku tylko kilku łyżeczek, aby mogło zapoznać się z nowymi smakiem i konsystencją. Właśnie dlatego zarówno DYNIA jak i BROKUŁY są dostępne w małych, niezwykle praktycznych słoiczkach (80 g). Wszystkie dania GERBER z linii Moja pierwsza łyżeczka powstają z wysokiej jakości składników, które przechodzą szereg badań i testów, aby potwierdzić, że spełniają surowe wymagania żywności dla niemowląt. Wszystkie posiłki nie zawierają glutenu oraz są przygotowywane bez dodatku soli, pozwalając małemu smakoszowi poznać w pełni smak wybranego warzywa.

2

Portfolio GERBER Moja pierwsza łyżeczka:

 • NOWOŚĆ! Moja Pierwsza Łyżeczka BROKUŁY to nowa propozycja od marki GERBER. Przecier z wysokiej jakości brokułów pochodzących ze sprawdzonych upraw pomoże zapoznać malucha z nowymi smakami i będzie dobrą propozycją na początek rozszerzania diety dziecka po 4. miesiącu życia. Wielkość porcji została dopasowana w sam raz do potrzeb małego brzuszka. Nowe danie GERBER może być podawane jako samodzielny posiłek albo warzywny dodatek do domowych potraw.

Słoiczek 80 g – cena ok. 2,40 zł.

Produkt dostępny wyłącznie w sieci drogerii Rossmann.

 • NOWOŚĆ! Moja Pierwsza Łyżeczka DYNIA to kolejna propozycja od marki GERBER. 100% przecier z dyni może być ciekawą propozycją pierwszego niemlecznego posiłku dla maluszka po 4. miesiącu życia, który uczy się poznawać nowe smaki i konsystencje. Wielkość porcji została dopasowana w sam raz do potrzeb małego brzuszka na początek rozszerzania diety. Dynia GERBER może być podawana jako samodzielny posiłek albo warzywny dodatek do domowych potraw.
  Słoiczek 80 g – cena ok. 2,40 zł.

Produkt dostępny wyłącznie w sieci drogerii Rossmann.

Pozostałe dania GERBERMoja pierwsza łyżeczka, po 4. miesiącu:

 • Marchewka z ziemniaczkami
 • Delikatne jarzynki
 • Marchewka
 • Zupka jarzynowa
 • Suszone śliwki
 • Delikatny banan
 • Gruszki Williamsa
 • Jabłuszka

Słoiczek 125 g – cena ok. 3,10 zł.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • PDF