Masz ochotę na orzeźwiający napój o obniżonej kaloryczności? Poszukujesz naturalnych rozwiązań, które zapewniają fantastyczny smak potraw i napojów? A może chcesz przenieść się w egzotyczny świat Paragwaju? Przygotuj się na początek czegoś niezwykłego i spróbuj nowej NESTEA Green Tea z dodatkiem słodzika naturalnego pochodzenia, otrzymywanego z liści stewii (1). Nowy produkt NESTEA jest dostępnyw dwóch smakach: cytrusowym i truskawkowo-aloesowym. Dzięki słodzącym właściwościom ekstraktu z liści stewiinowa NESTEA Green Tea o wyśmienitym i orzeźwiającym smaku zawiera o 30% mniej cukru (2).

 

Nowości w portfolio marki NESTEApozwolą Ci przenieść się wprost do egzotycznej ojczyzny stewii – magicznego i zielonego Paragwaju w Ameryce Południowej. Indianie Guarani zamieszkujący Paragwaj byli pierwszymi znanymi użytkownikami stewii, którą wykorzystywali do słodzenia napojów już ponad 200 lat temu.

W listopadzie 2011 Unia Europejska dopuściła ekstrakt z liści stewii (glikozydy stewiolowe) do stosowania w charakterze słodzika w produktach spożywczych na terenie Unii Europejskiej. Wykorzystanie słodzika pozyskiwanego z liści stewii to kolejny przykład innowacyjności i zaangażowania The Coca-Cola Company w oferowanie konsumentom tego, czego potrzebują. Ekstrakt z liści stewii od 2009 roku jest dopuszczony do stosowania  jako słodzikw produktach spożywczych i napojach we Francji, zaś The Coca-Cola Company była pierwszą firmą w Europie, która wprowadziła na ten rynek napój słodzony stewią
w połączeniu z innymi naturalnymi substancjami słodzącymi, np. cukrem.

Warto podkreślić, że The Coca-Cola Company od blisko 50 lat pracuje nad innowacjami na rynku słodzików, aby zapewnić konsumentom dostęp do szerokiej oferty produktów
o obniżonej lub zerowej kaloryczności.Ekstrakt z liści stewii wykorzystywany w napojach jest wynikiem pionierskich prac The Coca-Cola Company i firmy Cargill nad opracowaniem bezkalorycznego słodzika pochodzenia naturalnego.

Ekstrakt z liści stewii nie dostarcza kalorii i jest ponad 300 razy słodszy niż cukier, dlatego jego niewielka ilość wystarczy, by uzyskać pożądany słodki smak.Dzięki ekstraktowi z liści stewii nowa NESTEA Green Tea zawiera o 30% mniej cukru. NESTEA jest połączeniem mrożonej herbaty oraz wspaniałego, słodkiego smaku, dzięki czemu zapewnia świeżość, tak bardzo pożądaną w trakcie letnich dni. NESTEA Green Tea z dodatkiem słodzika naturalnego pochodzenia, otrzymywanego z liści stewii zawiera mniej kalorii, dlatego jest doskonałym napojem orzeźwiającym dla osób dbających o swoją figurę.

Smaki nowych produktów NESTEA zachęcają do planowania letnich wyjazdów. Orzeźwiający smak cytrusów oraz wyjątkowe połączenie truskawek i aloesu przywiedzie na myśl wakacyjne, ciepłe dni pełne beztroskich chwil i pozwoli rozpocząć niezwykłą letnią przygodę.

 


[1] Są to glikozydy stewiolowe.

[2]W porównaniu z większością innych słodzonych napojów herbacianych o różnych smakach w Polsce.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF