Markę Frosch charakteryzuje innowacyjne podejście do kwestii ochrony środowiska naturalnego. Receptury wszystkich produktów zostały opracowane w oparciu o naturalne składniki m.in. owoce cytrusowe. To wyznaczanie nowego kierunku w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko zostało odznaczone złotym certyfikatem Cradle to Cradle®[1]. Wyróżnienie zostało przyznane trzem produktom z portfolio marki, w tym Frosch Cytrynowemu środkowi do czyszczenia kabin prysznicowych. Producent marki – firma Werner & Mertz GmBH jest pierwszą firmą odznaczoną w Europie.

pack_cytrynaWyjątkowe właściwości czyszczące cytrusów

Cytryny były doceniane już przez starożytnych Greków i Rzymian dla których symbolizowały zdrowie. Od wieków znane są także ze swoich uniwersalnych zastosowań w pielęgnacji oraz kuchni. Dzięki właściwościom wybielająco-czyszczącym są chętnie wykorzystywane w codziennych porządkach. Kwas zawarty w cytrynach niweluje brzydkie zapachy i skutecznie usuwa zabrudzenia. Cytrynowa linia Frosch to cztery produkty: Cytrynowy balsam do mycia naczyń, Cytrynowe mleczko do szorowania, Cytrynowy środek do czyszczenia kabin prysznicowych oraz Cytrynowy płyn do WC. Naturalne kwasy w nich zawarte posiadają cechy rozpuszczające kamień oraz nabłyszczające, dlatego produkty idealnie czyszczą myte powierzchnie pozostawiając połysk i przyjemny zapach, a wyciąg ze skórki cytryny dba o skórę naszych dłoni.

„Z punktu widzenia alergii kontaktowych czy właściwości podrażniających, bardzo ważne jest wykorzystywanie składników naturalnego pochodzenia. Spośród wielu cennych składników cytrusów – dwie zawarte w nich substancje: kwas cytrynowy oraz olejki eteryczne mają świetne właściwości wykorzystywane także w dermatologii. Stosuje się je miedzy innymi do rozjaśniania i usuwania przebarwień ze skóry oraz jej odkażania. Substancje te znajdują równie szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym jako antyutleniacze i naturalne konserwanty. Brak właściwości toksycznych sprawia, że czujemy się z cytrusami wyjątkowo bezpiecznie.” – mówi dr dermatolog Anita Tarajkowska-Olejnik, ekspert marki Frosch.

Naturalne sposoby na czystość efektem pasji i zasad proekologicznych

Dbałość o bezpieczeństwo środowiska i użytkowników jest dla marki Frosch wyznacznikiem równie istotnym jak stworzenie produktów skutecznych i wydajnych. W związku z przyjętymi przez firmę zasadami, opakowania artykułów marki Frosch powstają z recyklingu i są przeznaczone do ponownego przetworzenia. 25 lat doświadczenia w produkcji środków bezpiecznych dla skóry i przyjaznych środowisku zaowocowało przyznaniem producentowi – firmie Werner & Mertz GmBH wielu odznaczeń. Jako pierwsza w Europie została wyróżniona złotym certyfikatem Cradle to Cradle®, który otrzymały aż trzy produkty marki Frosch: Lawendowy środek czyszczący do łazienki, Płyn do mycia szyb oraz  Cytrynowy środek do kabin prysznicowych.

Szczególną uwagę warto poświęcić Frosch Cytrynowemu środkowi do kabin prysznicowych. Zastosowane w nim naturalne składniki idealnie usuwają kamień, osad z wapnia oraz plamy z mydła i wody, pozostawiając przyjemny zapach i lśniącą łazienkę, jednocześnie pozostając bezpiecznym dla środowiska naturalnego. Certyfikacja Cradle to Cradle®  charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do kwestii ochrony środowiska, wyznaczając nowy kierunek w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i stawiając coraz wyższe wymagania światowej gospodarce i firmom produkcyjnym.

Cytrusowa linia Frosch:

Frosch Cytrynowy balsam do mycia naczyń – pojemność 500 ml, sugerowana cena detaliczna – 5,49 pln

Frosch Cytrynowe mleczko do szorowania – pojemność 500 ml, sugerowana cena detaliczna – 6,99 pln

Frosch Cytrynowy środek do czyszczenia kabin prysznicowych – pojemność 500 ml, sugerowana cena detaliczna –7,49pln

Frosch Cytrynowy płyn do WC – pojemność 750 ml, sugerowana cena detaliczna – 6,99 pln

[1]Certyfikacja Cradle to Cradle®  – czyli “od kołyski do kołyski”, opiera się na projektowaniu produktów dla zamkniętego obiegu biologicznego i technicznego. Składniki produktów Cradle to Cradle® powinny zapewniać możliwość ich bezpiecznego i pełnego odprowadzenia do biosfery w celu recyklingu i ponownego wykorzystania z zachowaniem najwyższej jakości. Certyfikacja znacząco różni się od innych systemów oceniających wpływ produktów na środowisko naturalne. Podstawową różnicą jest wprowadzenie jasnych i zrozumiałych mechanizmów oceny, osadzenie rygorystycznych kryteriów certyfikacji na filarach gospodarki zapętlonej oraz analizowanie procesu wytwórczego kompleksowo, zaczynając od etapu przed powstaniem produktu. Dzięki tym zasadom możliwa jest najbardziej szczegółowa ocena działalności produkcyjnej, jakości wytwarzanych produktów oraz ich wpływu na otoczenie człowieka. Oprócz analizy zapętlonego cyklu ponownego użycia produktu i jego składników, podczas certyfikacji Cradle to Cradle®  oceniane są również cztery inne kryteria: bezpieczeństwo dla zdrowia, wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, gospodarka wodna oraz odpowiedzialność społeczna firmy wytwarzającej produkt. Po dokonaniu weryfikacji, dany produkt może otrzymać certyfikat na jednym z pięciu poziomów – od podstawowego po najwyższy, platynowy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF