Przechodząc na dietę wegetariańską należy uświadomić sobie, że nie wystarczy jedynie zrezygnować z jedzenia mięsa na rzecz sałatek czy kanapek z żółtym serem. Podstawa to rozsądne skomponowanie codziennego menu, w którym nie zabraknie miejsca na najważniejsze substancje odżywcze – w tym budulca w postaci białka. Jego świetny, a jednocześnie niedrogi i smaczny zamiennik, stanowić może soczewica zielona marki Halina.

halina_soczewica_zielona_torebkaZiarenka pełne zdrowia

Soczewica, podobnie jak groch czy fasola, należy do grona roślin strączkowych. Niestety w przeciwieństwie do nich, wciąż nie cieszy się dużą popularnością w naszych kuchniach. Jest to duży błąd ponieważ soczewica stanowi istny magazyn substancji odżywczych.  Do jej największych zalety należy przede wszystkim wysoka zawartość białka (50 g soczewicy zawiera go aż 12 g!). Nie bez powodu zatem soczewica jest produktem cieszącym się ogromną popularnością, zarówno wśród wegetarian, jak i osób, które wymagają zwiększonej ilości białka w diecie m.in. sportowców oraz kobiet karmiących piersią. Co więcej, roślina ta bogata jest w węglowodany i błonnik, a także odznacza się znikomą zawartością tłuszczu oraz niskim indeksem glikemicznym. Jest to zatem idealny produkt dla diabetyków oraz wszystkich tych, którzy chcą zadbać o zdrową i zgrabną sylwetkę.

Wybierając soczewicę zieloną marki Halina, możemy być pewni, nie tylko jej właściwości zdrowotnych, ale również wyjątkowego smaku. Po odpowiednim ugotowaniu, z powodzeniem bowiem sprawdzi się w naszych jadłospisach jako składnik zupy, potrawki, pasztetu, pasty na kanapki czy farszu do pierogów.

Aby zapoznać się z pełnym asortymentem niezwykle smakowitych i wszechstronnych produktów marki Britta zapraszamy na stronę: www.halina.eu oraz na fanpage: www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku.

Producent: „Sawex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Foods Sp. k.

Produkt: Soczewica zielona marki Halina

Gramatura : 500 g

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF