Kuchnia domu rodzinnego – pamiętamy z dzieciństwa to królestwo smaków i zapachów. Stamtąd wędrowały na stół pyszności, których smak do dziś mamy w pamięci. Na samą myśl o nich cieknie nam ślinka. Czas więc, by i nasze rodziny poznały smaki naszego dzieciństwa. Nie powinien w tym przeszkodzić nawet fakt, że nie możemy poświęcić na gotowanie tyle czasu, co nasze mamy, i niestety często nie posiadamy ich doświadczenia kulinarnego. A więc czas na…

 

Placuszki ziemniaczane!

Któż nie pamięta odgłosu chrupania podczas zajadania się tymi smakowitymi placuszkami? Rozpoznawaliśmy je po zapachu roznoszącym się w całym domu. Także dziś z pewnością zwabi on do stołu całą twoją rodzinę! Aby placki szybko zniknęły z talerzy, koniecznie muszą być chrupiące, delikatnie przyrumienione, ale jednocześnie miękkie w środku. Trzeba przyznać, że zadanie do najprostszych nie należy, ale są sposoby, by wyjść z niego obronną ręką. Najskuteczniejszy to Fix Knorr Chrupiące placki ziemniaczane, który pomoże ci przygotować ciasto idealne – gładkie, nieprzywierające do patelni. Co więcej, nie będziesz już poświęcać na przygotowanie placków tyle czasu, co kiedyś, bo nie musisz obierać i trzeć ziemniaków. Wystarczy, że do Fix Knorr Chrupiące placki ziemniaczane dodasz wodę i jajko, a po 10 minutach możesz już smażyć placuszki. Możesz je polać kwaśną śmietaną lub urozmaicić sosem węgierskim. A jeśli twoi domownicy lubią dania z dodatkiem mięsa, podaj placki ziemniaczane z gulaszem. Pyszny, idealnie doprawiony przyrządzisz z Fixem Knorr Gulasz. Przenieś całą rodzinę w czasy swojego dzieciństwa!

Placki z jabłkami!

Każde dzieciństwo powinno być słodkie, dlatego tak często nasze mamy przygotowywały nam w tym cudownym czasie pyszności na słodko – ciasta, budynie, galaretki z owocami, ale także obiady pełne słodkiego czaru, jak na przykład pachnące placki z jabłkami. W mig znikały z talerzy! Ze smakiem oblizywaliśmy usta z cukru pudru, którym placki były posypane. Twoje dzieci koniecznie muszą ich spróbować! Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie ciasta, czyli właściwe proporcje składników. Jest to istotne, gdyż zbyt duża ilość mąki może spowodować, że placki wyjdą twarde, natomiast gdy dodamy jej za mało, ciasto będzie rzadkie i placki będą rozpadać się na patelni. Ponadto aby placuszki były puszyste, można próbować dodawać drożdży i proszku do pieczenia i czekać aż ciasto wyrośnie. Niestety te eksperymenty z dozowaniem składników często kończą się niepowodzeniem – ciasto nie ma odpowiedniej gęstości, przywiera do patelni lub się rozpada.

W tej sytuacji ogromną pomocą okaże się Fix Knorr Puszyste placki z jabłkami. Po dodaniu do niego szklanki mleka powstanie ciasto o gładkiej konsystencji. Do niego dodajemy jabłka i od razu możemy smażyć placuszki! Przygotowanie ciasta zajmie więc jedynie kilka minut! Dlatego możesz je zrobić nawet w ostatniej chwili, gdy twoje dzieci nabiorą ochoty na słodki obiad! Będą wcinać puszyste placki z prędkością światła! Aby je urozmaicać, możesz zamieniać owoce i podawać placki np. ze śliwkami lub jagodami. I jeszcze jedno – nie może zabraknąć cukru pudru!

 

 

 

Słodkie leniwe! A może kopytka?

Do dziś pamiętamy także smak przygotowywanych przez babcię klusek leniwych czy kopytek, które czekały na nas po powrocie ze szkoły. Dajmy poznać te smaki także naszym dzieciom.

Łasuchy zachwycą się słodkimi leniwymi, koniecznie pulchnymi i mięciutkimi! Zapewne dotychczas nie przygotowywałaś ich w swoim domu tak często, jakbyś chciała, ze względu na brak czasu. Rzeczywiście, przyrządzenie ciasta na leniwe wymaga wysiłku – jak radziły nasze mamy, najlepiej kilka godzin wcześniej ugotować ziemniaki, studzić je, a potem szybko wyrobić ciasto, by nie przywierało do stolnicy. Podobnie sprawa wygląda z kopytkami – też wymagają od nas dużego nakładu czasu. I co ważne, także umiejętności – nasze mamy i babcie, mając duże doświadczenie kulinarne, „na oko” dozowały składniki. Niestety w naszych kuchniach często grozi to nieudanymi eksperymentami.

Na szczęście w tym trudnym zadaniu mamy teraz sprzymierzeńca. Fix Knorr Kopytka czy leniwe pomoże nam znacznie szybciej i naprawdę prosto przygotować oba smakołyki! Leniwe? Nic prostszego! Wystarczy, że do Fixu Knorr dodasz wodę, ser biały oraz cukier wanilinowy i ciasto gotowe! Kopytka? Potrzebujesz tylko wody, by po 10 minutach otrzymać ciasto o idealnej gładkiej konsystencji! Twoja rodzina może do ostatniej chwili zastanawiać się, co dziś zje na obiad! A ty nie będziesz mieć problemu, by podać domownikom te pyszne domowe dania, których smak kojarzy ci się z błogim dzieciństwem! Podaruj rodzinie te cudowne chwile!

 

Warto wracać do smaków dzieciństwa. To one sprawią, że rodzina znów z ochotą będzie zasiadać do rodzinnego stołu. Ważne, by wiedziała, że zawsze przy nim zakosztuje domowych, kojarzących się z rodzinnym ciepłem posiłków. Jeśli w ich przygotowaniu przeszkadza nam brak wystarczającej ilości czasu czy umiejętności, warto posiłkować się Fixami Knorr. Przyznają to testerki Fixów na portalu prekursorki.pl, które powtarzają, że „Fixy Knorr to świetna pomoc w przygotowaniu posiłków”, bo pozwalają przygotować „smaczny i szybki obiad dla całej rodziny”[1]! A więc do stołu![1] Badania na portalu www.prekursorki.pl, marzec 2012.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF