Celem kampanii edukacyjnej „Zdrowy Start” jest zachęcenie Polaków do zmiany nieprawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach akcji sześć rodzin, wyłonionych na podstawie nadesłanych zgłoszeń, zostanie poddanych prawdziwej żywieniowej metamorfozie pod czujnym okiem ekspertów oraz internautów. Rodziny, które chcą zmienić swoją dietę mogą się zgłaszać do 8 października br. za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego w serwisie edziecko.pl. Głównym partnerem akcji „Zdrowy Start” Nestlé.

Nieregularne posiłki, obecność nieodpowiednich produktów i dań w jadłospisie najmłodszych, zbyt mała ilość warzyw, owoców oraz Nestle_Zdrowy_Start_w_Przyszloscryb w codziennej diecie to żywieniowe błędy często popełniane w polskich domach. Tymczasem prawidłowe nawyki żywieniowe powinny być kształtowane u dzieci już od najmłodszych lat. – Okres ciąży i 3 pierwsze lata życia dziecka są kluczowe w prawidłowym rozwoju człowieka. Odpowiednie żywienie w tym okresie może znacząco ograniczyć ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak nadwaga, otyłość czy cukrzyca. Dlatego tak ważne jest, aby wzmacniać prawidłowe schematy żywienia wśród całych rodzin. Narodziny dziecka mogą być doskonałą okazją do zmiany nawyków żywieniowych wszystkich domowników wyjaśnia Anna Rzeszotek, Ekspert Nestlé ds. żywienia niemowląt i małych dzieci.

Dlatego Nestlé, które od lat wspiera rodziców w żywieniu niemowląt i małych dzieci wraz z serwisem eDziecko.pl postanowiło przeprowadzić żywieniową metamorfozę Polaków.  – W Polsce brakuje edukacji dotyczącej zdrowego żywienia najmłodszych. Nasze dzieci tyją najszybciej w Europie, a jednocześnie brakuje im witaminy D czy wapnia. Tego problemu nie można dłużej bagatelizować
 – mówi Agnieszka Wirtwein-Przerwa, redaktor naczelna serwisu eDziecko.pl.

Akcja edukacyjna „Zdrowy Start” skierowana jest do rodzin spodziewających się dziecka lub posiadających malucha w wieku do 2 lat. Rodziny, które chciałyby zmienić codzienną dietę mogą podzielić się swoimi nawykami żywicowymi z ekspertami akcji za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie edziecko.pl/zdrowystart.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń grono ekspertów wybierze sześć rodzin, które przejdą prawdziwą żywieniową rewolucję. Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowaną zdrową dietę, do której będą musieli się stosować przez kolejnych 7 tygodni.

 

 

Postępy każdej z rodzin będzie można śledzić na bieżąco na stronach eDziecko.pl. Spośród uczestników eksperci wybiorą trzy rodziny, które najlepiej poradzą sobie z żywieniowym wyzwaniem.

Inicjatorem akcji jest serwis eDziecko.pl oraz eksperci programu edukacyjnego Nestlé Zdrowy Start
w Przyszłość. Partnerami merytorycznymi programu „Zdrowy start” są uznane instytucje: Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Żywienia i Żywności.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF