Dziecko rośnie jak na drożdżach, a wraz z nim apetyt na nowe smaki, zapachy i konsystencje. Specjalnie z myślą o potrzebach najmłodszych powstały deserki mleczne i mleczno-owocowe Nestlé Jogolino, które można podawać już po 6. miesiącu życia dziecka. To dobry sposób na dostarczenie do diety ważnych składników – takich jak: wapń, cynk i magnez.

1Dlaczego dziecko potrzebuje nabiału?

Pierwsze trzy lata w życiu malucha to okres najbardziej wzmożonego rozwoju i wzrostu. Wtedy też kości intensywnie się wydłużają, co widać po „kurczących się” ubrankach. Właśnie w tym czasie budowany jest potencjał układu kostnego dziecka, z którego będzie korzystało przez całe życie. Co zrobić, by kości rozwijały się prawidłowo, były mocne i zdrowe? Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednią dietę. Składniki budulcowe kości, wśród nich przede wszystkim wapń i magnez, wchłaniane z pożywieniem są wbudowywane w delikatne kości dziecka, przyczyniając się do ich rozwoju. Właśnie w kościach magazynowanych jest 99% wapnia z naszego organizmu, jednak organizm sam go nie produkuje, dlatego ważne jest, aby dostarczać jego odpowiednią porcję
w codziennej diecie malucha. Najlepszym źródłem wapnia jest mleko i jego przetwory.

Pierwsze przygody z deserkami mlecznymi

W drugim półroczu życia pokarm mamy czy mleko modyfikowane nadal powinny zajmować ważne miejsce w dziecięcym jadłospisie, ale już nie jedyne. Zgodnie ze schematem żywienia niemowląt, do diety dziecka można wprowadzać także inne produkty. Maluch w wieku do 3 lat nie jest jeszcze jednak gotowy na próbowanie serków i innych deserów mlecznych dla starszych dzieci czy dorosłych. Deserki mleczne i mleczno-owocowe Nestlé Jogolino zostały opracowane specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach po 6. miesiącu życia. Podawane na podwieczorek, jako pożywna przekąska lub deserek, uzupełnią dietę malucha w produkty mleczne.

Z myślą o najmłodszych

Deserki mleczne i mleczno-owocowe Nestlé Jogolino przygotowano z myślą o najmłodszych dzieciach, które potrzebują składników mineralnych do prawidłowego wzrostu i budowy mocnych kości. Dzięki nim można w atrakcyjny sposób uzupełnić dietę dziecka o wapń, cynk i magnez, ponieważ jeden kubeczek deserków mleczno-owocowych Nestlé Jogolino dostarcza aż 37,5% zalecanego dziennego spożycia dla tych składników mineralnych, zaś Nestlé Jogolino o smaku naturalnym 19%.

Portfolio deserków Nestlé Jogolino i Mlecznych Deserków Nestlé:

Nestlé Jogolino malina, po 6. miesiącu – cena: ok. 9,78 zł
Nestlé Jogolino jagoda, po 6. miesiącu – cena: ok. 9,78 zł
Nestlé Jogolino gruszka, po 6. miesiącu – cena: ok. 9,78 zł
Nestlé Jogolino morela, po 6. miesiącu – cena: ok. 9,78 zł
Nestlé Jogolino o smaku naturalnym, po 6. miesiącu – cena: ok. 9,78 zł
Nestlé Mleczny Deserek o smaku waniliowym, po 6. miesiącu – cena: ok. 9,78 zł
Nestlé Mleczny Deserek o smaku czekoladowym, po 8. miesiącu – cena: ok. 9,78 zł

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF