Przeciwutleniacze, zwane również antyoksydantami są związkami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Mogą one występować zarówno pod postacią witamin jak i składników mineralnych. Mogą być również elementem związków aktywnych, produkowanych przez rośliny. Przeciwutleniacze podzielić można na dwie grupy: naturalne i syntetyczne. Po jakiego rodzaju antyoksydanty powinniśmy sięgać, a których unikać?

produkty_linia_natura.jpgZaufać „Naturze”

Antyoksydanty są substancjami chroniącymi nas przed niekorzystnym skutkiem działania wolnych rodników, wytwarzanych w procesach metabolicznych przez nasz organizm. W żywności przeciwutleniacze występują naturalnie lub zostają wkomponowane w procesie produkcji. Na te ostatnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli rolę antyoksydantu pełni kwas askorbinowy – witamina C, nie musimy się obawiać. Gorzej jednak, kiedy w składzie naszego posiłku doszukamy się syntetyków, takich jak BHA, BHT lub estrów kwasu galusowego. Mogą one powodować alergie, negatywnie wpływać na pracę układu pokarmowego, zwiększać stężenie cholesterolu we krwi, a także zaburzać proces wchłaniania żelaza. Ponadto zamiast niwelować negatywne konsekwencje działania wolnych rodników, chemiczne przeciwutleniacze często przyczyniają się do ich powstawania i zwiększają ich aktywność.

Marka Nove, dbając o skład i jakość swoich produktów, bazuje jedynie na naturalnych składnikach, w tym przeciwutleniaczach pochodzących z warzyw i soków. Efektem takiego procesu produkcji jest nie tylko niepowtarzalny smak i aromat oferowanych wędlin i kiełbas, ale również bogaty w substancje odżywcze skład, któremu można zaufać. Linia produktów „Natura” marki Nove to najwyższej klasy wędliny nie zawierające glutenu, fosforanów, glutaminianu sodu, sztucznych konserwantów i przeciwutleniaczy.

Naturalne antyoksydanty są sprzymierzeńcami prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego warto sięgać po produkty, będące ich źródłem. Linia „Natura” marki Nove bez wątpienia będzie doskonałym wyborem w tej kwestii.

Produkty z linii Natura marki Nove:

Kiełbasa Krótka

Opakowanie: 270 g – w sprzedaży samoobsługowej

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 20,50 – 24,90 zł/ kg

Szynka z tłuszczem

Dostępna luzem – ok. 1 kg

Cena brutto: ok. 29,00 – 38,00 zł/kg

Kiełbasa Długa

Opakowanie: 400 g – w sprzedaży samoobsługowej 8,99 zł/ szt.

Dostępna także w ladzie tradycyjnej – na wagę

Cena brutto: od 23,00 – 26,00 zł/ kg

Parówki

Masa netto: 240g  ( 4,99 zł/ szt.)

Opakowanie MAP ok 600g

Cena:  ok. 17,00- 22,00 zł/ kg

Schab

Masa netto: 1 kg

Opakowanie: 350 g; dostępny także luzem

Cena:

Schab w porcjach: ok. 39,90 zł/ kg

Schab luzem: ok. 37,00 – 39,00 zł/kg

Kiełbasa krakowska

Opakowanie: 280 g – w sprzedaży samoobsługowej  (8,99 – 9,99 zł/ szt.)

Dostępna także w ladzie tradycyjnej

Cena: od 34,00 – 39,00 zł/ kg

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF