Od lat towarzyszą nam w kuchni. Wiernie czekają na swoją kolej, by przemienić zwykłe warzywo czy owoc w stos pasków, wiórków czy plasterków. Tarki, bo o nich mowa, przeżywają obecnie swój renesans. Szatkowanie oraz ścieranie na grubsze lub cieńsze paseczki to trzy podstawowe funkcje tarek, dlatego trzy są również bohaterki tego materiału. Tarka do warzyw, tarka z dużymi oczkami i tarka z małymi oczkami – wszystkie z rodziny Fiskars.

1014410GRATERCOARSE3Sezonowe (s)tarcie

W sierpniu i wrześniu mamy do czynienia z prawdziwym bogactwem owoców i warzyw. Buraki, które często królują na polskich stołach, można wykorzystać np. przy robieniu letniego chłodnika. Aksamitną zupę można wzbogacić startymi “piórkami” buraczanymi. W tym celu posłuży nam Tarka z dużymi oczkami marki Fiskars. Tym, co ją wyróżnia, podobnie jak resztę tarek z tej serii, jest osłona na palce, która gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

Tarka z małymi oczkami Fiskars sprawdzi się przy przygotowywaniu delikatnych surówek, aromatycznego chutney oraz zapiekanek. Narzędzie warto przetestować przy przygotowywawniu placków z cukinii. Wygodna rączka i ostre krawędzie tarki pomogą szybko zetrzeć warzywo na delikatne paseczki, dzięki czemu nasze placuszki będą miały ciekawą fakturę. Za pomocą tych ostrzy na cieniutkie paseczki utrzemy zarówno warzywa, owoce, jak i miękkie sery.

Letnia pogoda to też idealny czas na lekkie posiłki, dlatego aby urozmaicić zwykłą sałatę, można do niej dodać poszatkowane dodatki w postaci krążków marchwi, rzodkiewki czy cebuli.          Pomoże w tym Tarka do warzyw Fiskars. Dzięki niej przygotowanie popularnej mizerii będzie trwało chwilkę. To także idealne i niezwykle pomocne narzędzie jeśli chodzi o przygotowywanie domowych chipsów, dekorowanie kanapek czy talerzy.

Orientacyjne ceny detaliczne produktów:

  • Tarka do warzyw Fiskars –  cena ok 60 zł
  • Tarka z dużymi oczkami Fiskars – cena ok. 60 zł
  • Tarka z małymi oczkami Fiskars – cena ok. 60 zł.
Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF